PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA W OSTRÓDZIE?- TEMAT PODNIÓSŁ RADNY

Stanisław Orzechowski, Radny Miasta Ostróda, zwrócił się w środę z interpelacją do Burmistrza Miasta Ostróda, Rafała Dąbrowskiego, wnosząc o wsparcie inicjatywy przekształcenia Społecznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostródzie w Państwową Szkołę Muzyczną.

Orzechowski, nawiązując do apelu środowiska pedagogicznego szkoły, podkreślił, że muzyka odgrywa istotną rolę w życiu człowieka, pełniąc funkcje sakralne i świeckie oraz ubogacając zarówno okoliczności prywatne, jak i te najbardziej podniosłe w historii narodów.

W swej argumentacji zacytował też wybitnego greckiego filozofa Platona, który stwierdził, że „Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i całe życie”, radny zaznaczył, jak ważne jest kultywowanie edukacji artystycznej, szczególnie w zakresie sztuki muzycznej, dla kolejnych pokoleń mieszkańców Ostródy.

Zaznaczył też, że od wielu lat Społeczna Szkoła Muzyczna w Ostródzie pełni kluczową rolę w edukacji muzycznej, a przekształcenie jej w placówkę publiczną pozwoliłoby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców w zakresie edukacji artystycznej. Orzechowski zwrócił uwagę na potrzebę wsparcia i wzmocnienia kadrowego istniejących inicjatyw artystycznych, takich jak Orkiestra Miejska w Ostródzie.

Apelując do Burmistrza, Stanisław Orzechowski podkreślił otwartość Rafała Dąbrowskiego na inicjatywy działające na rzecz społeczności i wyraził nadzieję, że władze miasta poprą przekształcenie szkoły muzycznej, co przyniesie korzyści zarówno uczniom, jak i całej społeczności Ostródy.

Ciekawe, jaka będzie odpowiedź burmistrza, który zdążył przyzwyczaić, że od dialogu się nie uchyla.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.