PAWEŁ „GUMA” GUMOLA AKUSTYCZNIE W OSTRÓDZIE

W minioną sobotę w sali kameralnej ostródzkiego amfiteatru odbył się akustyczny koncert legendarnego założyciela zespołu Moskwa – Pawła „Gumy” Gumoli.

Wydarzenie zachowane zostało w klimacie punk rocka. Koncert poprzedzony został projekcją  filmu „Jarocin, po co wolność”. Dokument ukazuje historię największego festiwalu w Europie Wschodniej.

Podczas imprezy można było podziwiać wystawę prac lokalnego artysty – Bartka Niewiadomskiego. Jego prace to grafika wyrażona w formie plakatu, wykonana przy pomocy tuszu.

Wracając do gwiazdy sobotniego wieczoru. Paweł Gumola karierę rozpoczął w 1983 jako wokalista, gitarzysta i autor tekstów zespołu Moskwa. Kluczowe lata jego kariery przypadły na okres 1984-1987, kiedy zespół zdobył rozgłos na całą Polskę, jak również poza jej granicami. W tym czasie „Guma” wystąpił z Moskwą w trzech dokumentalnych filmach (z których jeden był kręcony przez ekipę BBC) i w jednym fabularnym. W 1987 roku został nagrany debiutancki album, który z różnych przyczyn (m.in. cenzura) ukazał się dopiero dwa lata później – w okresie, kiedy zespół już miał problemy personalne i finansowe. Ta cała sytuacja negatywnie wpłynęła na dalszą działalność Moskwy – po koncertach w Niemczech pod koniec 1990 r. zespół praktycznie przestał istnieć.

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.