PREMIERY W KINIE ŁUKTA – FILMY O KS. KACZKOWSKIM I PATRYKU VEDZE

Zbliżający sie weekend być może jest dobrą okazją na wizytę w pięknej gminie Łukta. Tamtejsze kino właśnie ogłosiło nowy repertuar.

W kinie zobaczycie m.in film biograficzny i będzie on opowiadał historie postaci ikonicznej, czyli ks. Jana Kaczkowskiego. Fabuła będzie opowiadana z perspektywy małoletniego Patryka, który odpracowuje pewne drobne przestepstwo w hospicjum i właśnie tam spotyka społecznika Jana Kaczkowskiego. To spotkanie, jak można się domyślać, zmienia życie młodego buntownika.

To nie wszystko. W najbliższy weekend będzie miała miejsce premiera jeszcze jednej ekranowej biografii, której scenariusz rzekomo jest oparty na losach życiowych Patryka Vegi – reżysera który w ostatnich latach taśmowo (czasami dwie premiery rocznie) produkował oparte na taniej kontrowersji filmy popkornowe, które przyniosły mu ogromną popularność i mimo iż prawie każdy narzekał na poziom tych produkcji, to i tak cieszyły się niejednokrotnie największą oglądalnością w kinach w Polsce. Jego aktywność miała duży wpływ na rodzimą kinematografię, to on spopularyzował nurt kina „nieangażującego” który w Stanach Zjednoczonych jest znany od dziesięcioleci. Wielu polskich reżyserów zaczęło kopiować „dokonania” Vegi, jednak z marnym skutkiem ponieważ o jego filmach można w kilku przypadkach powiedzieć „tak złe, że aż dobre”. Natomiast o produkcjach kopiujących jego styl… Nie można powiedzieć właściwie niczego pozytywnego.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.