PRODUCENT Z OSTRÓDY PROMUJE SIEBIE I SWOJE MIASTO

Łukasz Karol Kalinowski to, wywodzący się z naszej ziemi, producent i DJ. Mimo odnoszenia coraz większych sukcesów na muzycznym polu, wbrew modzie przeprowadzania się do stolicy, postanowił pozostać w Ostródzie. W środę artysta wypuścił najnowszy singiel, promujący świeży projekt, a wraz z nim – Ostródę.

Łukasz Karol, znany również jako Johnnny Bravo ma na swoim koncie zarówno autorskie kompozycje, jak i remixy – jednym z najważniejszych stał się ten wykonany dla Quincy Jonesa. Debiutancki singiel artysty – „Sunrise I Feel” zyskał miano klubowego hitu i na stałe wpisał się w DJ-skie sety. Singiel „Holding U” w duecie z Poliną Griffith  z Hed Kandi, znalazł się jednej z najpopularniejszych kompilacji chilloutowych w Polsce – „Chillout 8 P.M.” Początkowo twórczość Kalinowskiego skupiała się wokół klimatów housowych, by z czasem ewoluować do wysublimowanego elektro popu.

Tego jeszcze u nas nie było

Klip do utworu „Twój czas” w całości powstał w Ostródzie. W jego tworzeniu wzięli udział zarówno mieszkańcy, jak i instytucje. – Zależało mi na tym, by przy okazji nowego utworu i teledysku, wypromować również nasze miasto. Jest tu wielu kreatywnych ludzi i firm otwartych na sztukę. – mówi Łukasz Kalinowski – Wystarczyło zapytać, poprosić, a od razu znalazło się miejsce, światło oraz elementy dekoracji – dodaje. Lokalizacji udzielili muzykom restauracja Lalo i Expo Mazury, światło użyczyło Centrum Kultury Ostróda, sprzęt elektryczny zaś – firma Mtech. Ze względu na ograniczony budżet artyści musieli bazować na własnej kreatywności. Klip zrealizowali swoimi środkami, przy pomocy ekipy zapalonych mieszkańców. Za taniec, który nadał filmowi tak wyjątkową tonację odpowiada ostródzianka – Anna Kugaudo, zdjęciami i światłem zajął się profesjonalny fotograf – Michał Kownacki, na planie pomagali też Natalia i Mateusz Bałabon, Katarzyna Kołecka, Dawid Bielewicz oraz Roksana Ferens

Poznańsko-ostródzkie przymierze

Nowy projekt, otwierany utworem „Twój czas” powstał we współpracy z poznańską wokalistką i kompozytorką – May Mickievicz. Artystka znana jest polskim słuchaczom głównie z utworów: „Perspective”, „See me” czy „Chciałabym”. Ta ostatnia piosenka szturmem zdobyła serca słuchaczy rozgłośni radiowych, miesiącami utrzymując się na szczytach list przebojów. Muzycy połączyli swoje siły po jednym ze wspólnych występów. Kilkugodzinna rozmowa wraz z wymianą muzycznych inspiracji po kilku tygodniach zaowocowała utworem „Twój czas:”. Melancholijny tekst i ciepły, nieco brudny głos May, harmonijnie wkomponowały się w kompozycję Kalinowskiego, tworząc niepowtarzalny charakter piosenki.

TVN lubi to

Rzadko się zdarza, by nikomu nieznana piosenka, niepromowana przez rekinów przemysłu fonograficznego trafiła do telewizji. „Twój czas” miał swoją prapremierę w Dzień Dobry TVN! Po programie rozdzwoniły się telefony, a skrzynki mailowe artystów puchły od pytań o klip i możliwość posłuchania utworu czy zakupienia mp3. Zarówno sam występ, jak i piosenka zyskały mnóstwo pozytywnych opinii.

Trzeba przyznać, że takie inicjatywy zdarzają się w naszym powiecie nieczęsto. Poza festiwalem reggae, nie mamy zbyt wielu powodów do dumy na niwie kulturalno-rozrywkowej. Warto wspierać dobre produkty ziemi ostródzkiej, szczególnie te, które wnoszą nową jakość do artystycznego świata. Czekamy zatem na więcej.

 

Kilka wcześniejszych produkcji:

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.