SUPER BABKI Z WIELKIEGO DWORU BEDA REPREZENTOWAĆ WARMIĘ I MAZURY W KONKURSIE DLA KGW

Koło Gospodyń Wiejskich w Wielkim Dworze SUPER BABKI będzie reprezentowało Warmię i Mazury w IV Edycji „Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o nagrodę Małżonki Prezydenta RP”, w którym zajęło 1 miejsce w eliminacjach wojewódzkich.

29 czerwca br. odbędzie się ogólnopolski finał konkursu w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach. KGW SUPER BABKI działa nieprzerwanie od ponad pięciu lat i zostało docenione za współpracę w ostatnich dwóch latach z samorządami, z mieszkańcami, za promowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu (rękodzieło, kulinaria), propagowanie zdrowia i produktów regionalnych, zdrowej żywności i zdrowego aktywnego stylu życia, umiejętności pozyskiwania środków finansowych z różnych źródeł. W związku z tym, zostało zaproszone do konkursu ogólnopolskiego, w którym wezmą udział przedstawiciele 16 regionów naszego kraju.

            W trakcie eliminacji ogólnopolskich będą prezentowane tradycje i  zwyczaje wielkanocne panujące w regionie Warmii, Mazur i Powiśla, stanowiącym tygiel kulturowy różnych narodów i religii. Jako region wielokulturowy, wieloreligijny i wielonarodowościowy chcemy promować otwartość, tolerancję, zachowując przy tym tradycyjne wartości i nasze dziedzictwo kulturowe, szczególne w skali całego kraju. Będziemy prezentować potrawy z tradycyjnych składników mi.in. ryb z jezior mazurskich oraz drobiu wodnego, stroje z własnoręcznie hafowanymi elementami, rękodzieło szyte ręcznie oraz tradycyjne, naturalne ozdoby wielkanocne.
Wygrana w konkursie to dla nas zaszczyt, wyróżnienie oraz swoiste ukoronowanie kreatywnej i intensywnej pracy na rzecz społeczności lokalnej, głównie Gminy Małdyty.
Milena Falkowska-Hojan

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.