TAJEMNICE STAREJ OSTRÓDY

3 maja miłośnicy pieszych wypraw i historii mogli wybrać się na wycieczkę z Janem Żebrowskim z Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia Przewodników i poznać „Tajemnice Starej Ostródy”. Spacer rozpoczął się od zwiedzania ostródzkiego muzeum i poznania historii Ostródy w czasie II wojny światowej. Następnym etapem było przejście ulicami aż do starego rynku, czyli obecnego Placu Tysiąclecia.

Po drodze spacerowicze poznawali miejsca związane z historią miasta. Jedną z atrakcji było wejście na wieżę Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego i podziwiane stamtąd widoków miasta.

Cała wyprawa trwała około dwóch godzin i nie będziemy zdradzać wszystkich miejsc, które można było zobaczyć. Wszyscy, którzy mają chęć skorzystać z tej oferty mogą wybrać się na taki spacer już 3 czerwca. To kolejny termin wycieczki pt. „Tajemnice Starej Ostródy”, w której uczestnictwo jest bezpłatne.

Przewodnicy z Zachodniomazurskiego Stowarzyszenia będą oprowadzać po Ostródzie do 30 września. Wszystkim zainteresowanym podajemy link, w którym zamieszczone są wszystkie terminy spacerów : „Tajemnice Starej Ostródy” spacery z przewodnikiem

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.