TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM I NAGRODA DLA MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W OSTRÓDZIE

W dniach 30 maja – 3 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie na Zamku obchodzono Tydzień Czytania Dzieciom.

Akcję zainicjował burmistrz Czesław Najmowicz.

Kolejnym gośćmi byli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie, którzy przeczytali dzieciom z przedszkola „Chatka w Kwiatki” i nr 4 bajkę pt. ” Jak Wojtek został strażakiem”. Milusińscy mogli także przymierzyć hełm i zapoznać się ze sprzętem z wozu strażackiego.

Trzeciego dnia w bibliotece gościła senator Bogusława Orzechowska i pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2. Pani Senator przeczytała dzieciom fragment opowiadania „Martynka jest chora”, a następnie wyjaśniła na czym polega jej praca senatora i lekarza dziecięcego.

Kolejnym gościem był Tomasz Podsiadło, komtur Drużyny Rycerskiej Komturii Ostródzkiej. Tym razem maluchy z przedszkola „Pod Dębami” wysłuchały fragmentu powieści ” Kubuś Puchatek” oraz opowieści o rycerskim rzemiośle. Dzieci mogły obejrzeć także fragmenty zbroi.

Jako ostatni fragmenty książek Małgorzaty Musierowicz czytał Szymon Szypczyński, a słuchaczami była młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie. Uczniowie wzięli też udział w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Czy warto czytać?”.

My gratulujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej udanej akcji, ale przede wszystkim nadanego wcześniej tytułu „Bibliotheca Bona”, który od kilu lat przyznaje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie bibliotekom z naszego regionu. Uważamy, że jest on w pełni zasłużony za szczególne osiągnięcia, aktywność oraz za konsekwencję w wykonanej przez cały biblioteczny zespół pracę.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.