„W TEATRZE CZARODZIEJSKIE JEST TO, NA CO PATRZĘ…”

Amatorski Teatr Stolikowy działający przy Osiedlowym Domu Kultury „Jedność” zaprasza na kolejny spektakl, 9 kwietnia aktorzy zmierzą się z twórczością Edwarda Redlińskiego, m.in. autora „Konopielki”.

Grupa teatralna działa już od kilku dobrych lat. Skupia aktorów –amatorów, którzy lubią bawić się w teatr. Lubią spędzać czas, przygotowując spektakle. Wierzą w magiczną moc słowa wypowiadanego na scenie. Granie sprawia im przyjemność, jest dla nich źródłem radości. Najczęściej prezentują sztuki czytane, są bowiem teatrem stolikowym, ale czasami wprowadzają do spektakli elementy teatru ruchu, zobaczymy, jaka konwencja teatralna ostatecznie zwycięży.

W składzie grupy teatralnej znajdują się zarówno ci wcześniej urodzeni, jak i później; już niepracujący zawodowo, jak i pracujący. Wszystkich łączy jednak miłość do teatru. Zdają sobie sprawę, że nie są profesjonalistami, że popełniają błędy, że kierują się często intuicją, ale ,ich zdaniem, to nie znaczy, że nie mogą się realizować w tym, co lubią najbardziej. Grają przede wszystkim w Osiedlowym Domu Kultury „Jedność”, ale pojawiają się także w czytelni zamkowej, w szkołach i przedszkolach. Bywa, że zapraszani są przez mieszkańców powiatu. Szanują każdą widownię, bardzo chętnie występują dla dzieci. Szczególnie dobrze współpracuje im się z SP3. Dwukrotnie byli zwycięzcami Festiwalu Sztuki Czytania w Dobrym Mieście. Biorą na warsztat najróżniejsze teksty: komediowe, satyryczne, filozoficzne, nie stronią od poezji. Bo dla nich, gdy „ teatr gra, każdy ma, czego szuka, a to wszystko nazywa się sztuka…”

 M.U.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.