WERNISAŻ 11-LETNIEJ ARTYSTKI, OLIWII STANDO W MORĄSKIEJ BIBLIOTECE

Wczoraj, 19 września punktualnie o godzinie 14:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu odbył się wernisaż wystawy  niespełna 11-letniej, utalentowanej Oliwii Stando.

Młoda artystka opowiedziała licznie zgromadzonej publiczności o swojej pasji – malarstwie, a także o  tym, w jaki sposób zaczynała i co ją inspirowało do stworzenia konkretnego dzieła. Z pasją opowiadała o – jak sama mówi – swojej „malarii”.

8 września skończyłam 11 lat.Pod koniec trzeciej klasy miałam pierwszą komunię świętą i właśnie wtedy zaczęła się moja przygoda z malowaniem. Dostałam wtedy pieniążki i kupiłam sztalugę, pędzle, farby i  wszystko to, co jest potrzebne artyście malarzowi. Gdy maluję i mam jakieś problemy, to nie myślę o problemach, nie jestem zdenerwowana, tylko skupiam się na tworzeniu i malowaniu obrazu. To takie magiczne. Wszystkie problemy odchodzą na drugi plan – powiedziała Oliwia.

Dodajmy, że poza malowaniem młoda artystka z Liwy koło Miłomłyna zajmuje się również śpiewaniem piosenek francuskich. Wystawę prac Oliwii Stando w MBP w Morągu można odwiedzać do 31 października. Na bieżąco za to można śledzić twórczość młodej artystki na Facebooku: www.facebook.com/oliwkamalarstwowedlugmnie?fref=ts

Naprawdę warto!!

Przemysław Kubiak

 

2 komentarze

znam prace tych Pań Z Pania Malgorzata i jej mama wspolpracuje na grupach hafciarskich na FB i nie chwalac sie swoja cegielke tez przylozylam do portretow -przerabiajac zdjecia programem na haft krzyzykowy ale jestem pelna podziwu dla ich zdolnych raczek Sama tez od 30 lat haftuje obrazy Wielkie gratulacje i chyle czola dla dokonan tych Pań Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.