WIANKI, BOMBKI I KARTKI ŚWIĄTECZNE NA WARSZTATACH W BIBLIOTECE

W sobotę, 3 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie na zamku odbyły się warsztaty rękodzieła świątecznego. Zajęcia były imprezą towarzyszącą trwającemu w tym samym czasie Jarmarkowi Adwentowemu.

W dwóch grupach wiekowych spotkali się miłośnicy własnoręcznie wykonanych prac. Pierwsza grupa dziecięca w gronie której znalazły się nawet pięciolatki swoją pracę rozpoczęła o godzinie 11.00 wykonując wieńce adwentowe z kolorowego papieru. W tym samym czasie dorośli uczyli się tego samego, ale starych gazet i różnych materiałów.

O godzinie 13.00 na drugich zajęciach najmłodsi wykonywali papierowe bombki, a dorośli robili je metodą patchworkową. Zdarzało się, że pociechy po skończeniu własnych prac zaglądały do dorosłych i tam pod ich okiem uczyły się kolejnych technik.

Trzecie zajęcia zgromadziły chętnych do wykonania scrapbookingowych kartek bożonarodzeniowych. Warto dodać, że zajęcia były bezpłatne, a materiały zapewniała biblioteka. Spotkania były tak ciekawe, że niektórzy uczestniczyli we wszystkich trzech grupach tematycznych zaglądając w międzyczasie na stoiska rękodzielników rozłożone w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.