WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „KSIĄŻKA ŻYJE… NAPRAWDĘ”

Przez ostatnie 3 miesiące Biblioteka morąska realizowała z młodzieżą niezwykły projekt „Książka żyje… Naprawdę!”.

Celem akcji było zorganizowanie cyklu sesji fotograficznych i stworzenie 12 niezwykłych zdjęć, które przedstawiają młodego czytelnika, do tego stopnia zaczytanego w książce, że przenosi się do świata baśni, lub elementy z książki przechodzą do rzeczywistości.

Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie, na których modelami są czytelnicy morąskiej biblioteki. Wcielają się w rolę osób podróżujących w świat książki, ale również w wiele niezwykłych postaci książkowych. Wszystkie baśniowe postacie ze zdjęć, ich charakteryzacja, kostiumy, oraz scenografie były samodzielnie wykonywane przez uczestników projektu. Korzystaliśmy również z pomocy profesjonalistów: fotografa Hubert Kalinowskiego i charakteryzatorki Aleksandry Arabasz.

Relację z pozostałych działań można obejrzeć na blogu: http://ksiazka-zyje.tk/

Wystawa składa się z 12 wielkoformatowych zdjęć, które są opatrzone fotograficzną relacją z ich powstawania. Prezentowane są również kostiumy i elementy scenografii, które były wykorzystane do sesji.

Ekspozycję można zwiedzać w Wypożyczalni dla Dorosłych na pierwszym piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej od 17.10.2016 do 5.12.2016.

Uroczysty wernisaż odbędzie się 17.10.2016 o godzinie 18.00.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.