X EDYCJA TURNIEJU RYCERSKIEGO

W sobotę 8 -go czerwca mieszkańcy Ostródy będą mogli zobaczyć starcia rycerskie w ostródzkim zamku. Będzie to już X edycja Turnieju Rycerskiego.

Zjedzie ponad 100 pasjonatów historii i sportowych walk rycerskich. Rycerze zaprezentują swoje umiejętności w trakcie pojedynków na miecz i tarcze oraz miecz długi. Najbardziej waleczni będą walczyć w widowiskowych starciach drużynowych.
W trakcie turnieju odbędą się również konkurencję łucznicze i bieg dam. Nie zabraknie również cieszącego się wielką popularnością pokazu artyleryjskiego. Całe zmaganie zamknie inscenizacja bitwy.
W czasie całego wydarzenia pod zamkiem zostanie rozbity obóz historyczny. To wszystko w sąsiedztwie kramów rzemieślniczych. Wśród nich będą rękodzieła, ceramika, zabawki dla dzieci jak również pokazy kowalstwa. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w obsłudze mini machiny oblężniczych.
Organizatorami turnieju jest Drużyna Rycerska Komturii Ostródzkiej i Muzeum w Ostródzie. Patronat Honorowy objął Burmistrz Miasta Ostróda. Sponsorem wydarzenia jest Ostróda Yacht Sp. z o.o.
Plan turnieju:
Otwarcie turnieju – 12.30
Turnieje bojowe 1vs1 – 13.15(Dziedziniec)
Turniej łuczniczy – 14.00(Przedzamcze)
Bieg Dam – 16.00(Przedzamcze)
Pełnokontaktowe Walki Drużynowe – 17.30 (Przedzamcze)
Pokaz Artyleryjski – 18.15 (Przedzamcze)
Inscenizacja Bitwy – 19.00 ( Przedzamcze)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.