ZAMEK W OSTRÓDZIE W APLIKACJI MOBILNEJ „SZLAKI ZAMKÓW GOTYCKICH”

Zamek w Ostródzie znalazł się w zaktualizowanej aplikacji mobilnej  „Szlaki Zamków Gotyckich”. Aplikacja ta stała się wciągającą grą turystyczną, prowadzącą po szlakach kulturowych Warmii i Mazur oraz Pomorza.

Aplikacji można używać na smartfonach i tabletach z systemami Android i iOS.

Dzięki rozbudowaniu pierwotnej wersji, prezentowane szlaki turystyczne zyskały nowe oblicze, co pozwala użytkownikom na atrakcyjniejsze i przyjemniejsze zwiedzanie. Elementy rywalizacji zawarte w grze i oryginalna forma prezentacji danych skłaniają do większej aktywności, a wiedza o poznawanych zabytkach i miejscach łatwiej zapada w pamięć.

Fachowcy pracujący nad aplikacją zadbali również, aby nie zatraciła ona swojego przewodnikowego charakteru. Nadal jest prawdziwym kompendium wiedzy z obszernymi opisami historycznymi, ciekawostkami i galeriami zdjęć. Doskonale spełnia rolę podręcznej informacji turystycznej z wykazem najważniejszych wydarzeń oraz bazą obiektów turystycznych i handlowo-usługowych w okolicach prezentowanych tras.

Aplikacja „Szlaki Zamków Gotyckich” zawiera 114 wyselekcjonowanych obiektów historycznych, zgrupowanych w sześciu questach i tematycznych szlakach turystycznych. Są to: Szlak Zamków Gotyckich, Zamki Gotyckie Obwodu Kaliningradzkiego, Szlak Kopernikowski, Szlak Latarni Morskich, Szlak Zabytków Hydrotechniki i Szlak Bursztynowy.

Szlak Zamków Gotyckich łączy dawne twierdze państwa krzyżackiego, zlokalizowane obecnie w województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. W tym ostatnim punktami szlaku są zamki krzyżackie w: Ostródzie, Nidzicy, Kętrzynie i Rynie oraz zamek kapituły warmińskiej w Olsztynie i zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim.

Rozbudowa aplikacji o questy, czyli gry terenowe i zabawy edukacyjne, opracowane w oparciu o oryginalne scenariusze i wykorzystanie modułu GPS, stała się możliwa dzięki staraniom Stowarzyszenia Gmin „Polskie Zamki Gotyckie”, będącego pomysłodawcą projektu, oraz samorządowi województwa pomorskiego i Stowarzyszeniu „Dom Warmiński”, które wsparły go finansowo.

Aplikacja „Szlaki Zamków Gotyckich” – gra turystyczna na szlakach kulturowych Pomorza oraz Warmii i Mazur – jest bezpłatna i można ją pobrać na swoje urządzenie ze sklepów Google Play i AppStore.

WWiM

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.