KURS SZKOLENIOWO- METODYCZNY Z DOWÓDCAMI PODODDZIAŁÓW ORAZ STARSZYMI PODOFICERAMI DOWÓDZTWA 4 WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ

W dniach 21-23.04.2022 r. na bazie obiektów szkoleniowych 42blp odbył się kurs  szkoleniowo-metodyczny z dowódcami pododdziałów oraz starszymi podoficerami dowództwa 4 W-MBOT.

Celem kursu było ujednolicenie i ukierunkowanie szkolenia oraz działalności szkoleniowo – metodycznej w zakresie przygotowania pododdziałów do prowadzenia działań zgodnie z wojennym przeznaczeniem w aspekcie wniosków i doświadczeń z konfliktu zbrojnego na Ukrainie.
W ramach kursu przeprowadzone zostały metodyczne zajęcia pokazowe, mające na celu zapoznanie z nowymi rodzajami sprzętu – /ppk JAVELIN/, jego możliwościami, sposobami wykorzystania i szkoleniem Modułu Grupy Niszczycieli Czołgów, a także przygotowaniem sapera i starszego sapera do realizacji zadań w ramach sekcji lekkiej piechoty oraz w składzie zgrupowań zadaniowych w działaniach zasadniczych zgodnie z bojowym przeznaczeniem.
Słowa uznania i podziękowania kieruje do Pana Zbigniewa Sobierajskiego Burmistrza Gminy Morąg za udzieloną pomoc oraz wsparcie w postaci materiałów informacyjnych i promocyjnych. Dzięki zaangażowaniu władz gminy mogliśmy promować Nasz region a uczestnicy kursu których gościliśmy batalionów dyslokowany w całym województwie, mogli poznać atrakcje Morąga i jego okolic- dodaje ppłk Maciej Rypiński Dowódca 42 Batalionu Lekkiej Piechoty w Morągu

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.