LETNI KALENDARZ IMPREZ NA WARMII I MAZURACH

Warmię i Mazury warto odwiedzać o każdej porze roku.

Najwięcej atrakcji dla turystów zaplanowano na sezon letni, który symbolicznie rozpoczyna się 1 maja.

Na terenach Warmii i Mazur przez wieki ścierały się wpływy różnych krajów i narodów. Burzliwa historia owocowała licznymi starciami zbrojnymi. Obecnie dla upamiętnienia najważniejszych z bitew są organizowane ich widowiskowe inscenizacje. Trzy największe z nich będzie można obejrzeć pod Grunwaldem (14 lipca), w Lidzbarku Warmińskim (16 czerwca) i w Giżycku (11 sierpnia).

Wśród imprez odbywających się w regionie nie tylko amatorzy historii znajdą dla siebie coś ciekawego. Miłośnicy muzyki mają do wyboru liczne festiwale, prezentujące pełen wachlarz stylów (country, blues, jazz, rock, reggae, szanty, disco polo, poezja śpiewana, muzyka organowa i kameralna). Zachowanie dobrego humoru zapewnią maratony kabaretowe (Mrągowo, Ełk, Lidzbark Warmiński, Ostróda). Dla smakoszy przygotowano cykl festiwali kulinarnych, oferujących lokalne specjały. Wielu wrażeń należy spodziewać się podczas pokazów lotniczych (Iława, Giżycko) czy zawodów balonowych (Ełk).

Amatorzy aktywności fizycznej mogą uczestniczyć m.in. w rajdach rowerowych, zawodach biegowych i triathlonowych, marszach na orientację, spływach kajakowych i regatach żeglarskich. Biorąc w nich udział, każdy może sprawdzić swoje możliwości i zmierzyć się z innymi. A zażywając ruchu na łonie przyrody, zadbać o utrzymanie formy fizycznej.

Kalendarz_imprez_2018_24_04_2018_pdf

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.