LEŚNE MIKOŁAJKI W WIELKIM DWORZE

Koło Gospodyń Wiejskich SUPER BABKI, w sobotę 3 grudnia w świetlicy wiejskiej w Wielkim Dworze, zrealizowało projekt pn. “Mikołajowe skarby ukryte w lesie” w partnerstwie z Lasami Państwowymi oraz we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich oraz Nadleśnictwem Dobrocin.

Wydarzenie nie było typowym spotkaniem mikołajkowym. Z racji tego, że chcemy i bawić i uczyć, najpierw nauka, a później zabawa. W oczekiwaniu na “specjalnego gościa” uczestnicy wydarzenia zasięgnęli wiedzy o dzikich pszczołowatych, o dzikich zwierzętach oraz o super zdrowej, nieprzetworzonej żywności pochodzącej z lasów. Wykład edukacyjny poprowadził Pan Grzegorz Głozak z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Każda kategoria wiekowa znalazła zajęcie interesujące dla siebie. Młodzież wykonała domki dla owadów, budki lęgowe oraz karmniki dla ptaków, które będą umieszczone w przestrzeni publicznej Sołectwa Wielki Dwór m.in. na terenie świetlicy wiejskiej. Młodsi uczestnicy mieli nie lada atrakcję z odciskania śladów dzikich zwierząt na mące oraz z udziału w ogromnej grze planszowej, w której byli pionkami zwiedzającymi park krajobrazowy.
Obowiązkowym elementem wydarzenia była degustacja wyrobów KGW SUPER BABKI. W naszym menu znalazły się takie dania jak: rosół z prawdziwkiem, chleb ze smalcem z grzybami, parowce z jagodami, łódeczki ziemniaczane z rydzami, pizzerinki z opieńkami, kiełbasa z dzika, skrzydełka kurczaka na runie leśnym, pierogi i paszteciki z kapustą i grzybami, przedwojenny piernik, murzynek z malinami, ciastka grzybki, ciasto ucierane z jagodami.
Na wydarzeniu odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego”Las oczami dziecka” ogłoszonego przez KGW, realizowanego wspólnie z Nadleśnictwem Dobrocin orazZespołem Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz DylewskichPowołano jednoosobowe, obiektywne jury w postaci pana Grzegorza Głozaka, który ocenił i nagrodził prace aktywnych dzieci.
Po warsztatach i degustacjach nastąpiła zabawa taneczna, w której najchętniej uczestniczyły najmłodsze dzieci. Kulminacyjnym momentem była wizyta św. Mikołaja z upominkami, którego zaskoczyła zima, dzięki temu wszyscy mogli poczuć prawdziwie świąteczny klimat.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.