MAJĄ RUSZYĆ POSZUKIWANIA GAZU ŁUPKOWEGO W REGIONIE

Dosyć zaskakującą informację podało Radio Olsztyn. Otóż w województwie Warmińsko Mazurskim trwają poszukiwania złóż gazu łupkowego.

Informacje te są zaskakujące, ponieważ Polska od dziesięcioleci ma zakaz poszukiwania i wydobywania złóż na własną rękę. Przypominamy, że w czasach Polski Ludowej moskiewskie władze ustanowiły limit głębokości odwiertów i kopania żeby wzrost gospodarczy Polski nie wyszedł spod kontroli. Teraz również zmagamy się z czymś podobnym. Dla przykładu jedne z największych złóż tytanu na świecie znajdujące się na ziemi suwalskiej, pozostają nietknięte pomimo świadomości rządu o ich istnieniu. Należy też dodać, że w okolicach tych złóż stacjonują wojska amerykańskie – co daje do myślenia.

Niemniej Radio Olsztyn podaje, że polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma zgodę na dwa próbne odwierty w gminie Lelkowo w powiecie braniewskim. Co więcej – obecnie chce zwiększenia terenu objętego poszukiwaniami. Takie prace prowadzono już w poprzedniej dekadzie. Prowadziła ja kanadyjska firma Talisman, ale ostatecznie stwierdzono, że eksploatacja złóż jest nieopłacalna, gdyż są one mniejsze od oczekiwanych.

Na razie PGNiG prowadzi prace przygotowawcze. Nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszą poszukiwania.

źródło: Radio Olsztyn

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.