MĘŻCZYZNA UTONĄŁ NA JEZIORZE SKIERTĄG

W sobotę po godzinie 17:00 dyżurny Komisariatu Policji w Morągu otrzymał informację, że nad jeziorem Skiertąg mogło dojść do utonięcia. Policjanci nad brzegiem niestrzeżonej plaży znaleźli odzież należącą najprawdopodobniej do mężczyzny. Wtedy też rozpoczęły się poszukiwania osoby. W okolicy jeziora nikogo nie było. Policjanci przeszukali brzeg jeziora i rozpytali świadków. W poszukiwania włączyli się strażacy wraz z płetwonurkami. Po godzinie 20:00 odnaleziono w wodzie ciało mężczyzny.

Obecnie mundurowi z morąskiej komendy prowadzą czynności, których celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia oraz ustalenie tożsamości mężczyzny w wieku 50-55 lat. Do chwili obecnej nie jest ona znana.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości zmarłego prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami Komisariatu Policji w Morągu lub najbliższą jednostką Policji.

Jednocześnie policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas wypoczynku nad wodą:

– wybierajmy bezpieczne miejsca na odpoczynek nad wodą, najlepiej strzeżone plaże,

– nad wodą nie zostawiajmy dzieci bez opieki, jeśli jednak  pozwalamy im wejść do wody, pamiętajmy by wejść razem z nimi,

– nie skaczmy na główkę wody, zwłaszcza tej której nie znamy, gdyż może wyglądać że jest głęboko, a może się zdarzyć że w wodzie będą jakieś np. betonowe pale czy inne przeszkody,

– Musimy pamiętać że należy się także chronić przed szokiem termicznym.  Do wody wchodźmy trzeźwi,  stopniowo, schładzając poszczególne części ciała, gdyż w przeciwnym razie może to się skończyć omdleniem, a w konsekwencji tragedią.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.