MIASTO I GMINA OSTRÓDA: AKCJA STERYLIZACJA. WAŻNE INFORMACJE I CENY ZABIEGÓW

Tak jak w minionych latach mieszkańcy miasta Ostródy i gminy wiejskiej Ostróda mogą skorzystać z dofinansowań do sterylizacji kotów i psów.

MIASTO OSTRÓDA:

Miasto w tym roku dofinansowuje 50 % kosztów zabiegu. Jeśli chcemy skorzystać z tej możliwości powinniśmy wraz z dowodem osobistym (aby potwierdzić meldunek na terenie miasta Ostródy)udać się do przychodni weterynaryjnej Trio-vet na Placu Tysiąclecia 6/3. Tam właśnie przeprowadzane są zabiegi sterylizacji. Właściciele psów powinni mieć ze sobą także aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie.
Kwota jaką trzeba zapłacić za sterylizację kotki po skorzystaniu z dopłaty wyniesie 55 zł, a w przypadku suczki 105 zł. Za kastrację kocura trzeba zapłacić 35 zł, a psa samca 55 zł. Przy okazji sterylizacji czworonoga jego właściciel może skorzystać także z dopłaty do czipowania. Zapłaci za nie 15 zł. Nie ma tu znaczenie płeć oraz to czy chodzi o psa czy kota – kwota jest taka sama we wszystkich przypadkach.

GMINA OSTRÓDA:

Mieszkańcy chcący skorzystać z dofinansowań powinni w pierwszej kolejności udać się do Urzędu Gminy, na 3 piętro, do pokoju 410, aby tam w Referacie Gospodarki Komunalnej uzyskać zaświadczenie. Z nim należy udać się do Gabinetu Weterynaryjnego lek. Mariusza Kurasa na ulicy Stępowskiego 14 a. Właścicieli psów obowiązuje okazanie aktualnego zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie.
Dofinansowanie wynosi 50 %. Za sterylizację kotki mieszkańcy gminy zapłacą 40 zł, a suczki 70 zł. Kwota za wykastrowanie kocura wyniesie 20 zł, a psa 40 zł.

PRZED STERYLIZACJĄ:

Zabieg sterylizacji powinna poprzedzić wizyta właściciela czworonoga w przychodni. Pies lub kot musi zostać odpowiednio przygotowany do zabiegu. Przebiega on pod narkozą, po jego zakończeniu zwierzę przebywa w gabinecie do momentu wybudzenia się.

ZALETY STERYLIZACJI:

Poddając zabiegowi swojego czworonożnego przyjaciela zmniejszasz liczbę bezdomnych zwierząt. Zabieg nie pogarsza jakości życia naszego pupila. Chroni go przed wieloma chorobami. Ropomacicze, nowotwór sutka i narządów rodnych u kotek i suczek oraz rak jądra czy prostaty u psów i kocurów to tylko część z nich.

ZALETY CZIPOWANIA:

Dlaczego warto zaczipować psa lub kota?

W razie zaginięcia naszego pupila wszczepiony czip pozawala na szybką identyfikację właściciela i powrót do domu czworonożnej zguby. Ważne, aby czip był zrejestrowany w specjalnej bazie, a dane na nim umieszczone były aktualne.
Sterylizujmy swoje zwierzęta. Bądźmy odpowiedzialnymi opiekunami i nie przyczyniajmy się do zwiększania liczby bezdomnych psów i kotów. Koszty zabiegów są niewielkie w porównaniu z korzyściami, jakie mogą one przynieść nam i naszym czworonogom.

Uwaga: Akcje będą trwały, aż do wyczerpania się środków finansowych na nie przeznaczonych.

Niechciane mioty bywają porzucane
Niechciane mioty bywają porzucane
Sterylizując zwierzęta zapobiegasz ich bezdomności
Sterylizując zwierzęta zapobiegasz ich bezdomności
Ten szczeniaczek też kiedyś będzie dorosłym psem
Ten szczeniaczek też kiedyś będzie dorosłym psem
Wysterylizowane i szczęśliwe koty
Wysterylizowane i szczęśliwe koty

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.