MIŁAKOWO: MATKA USIŁOWAŁA ZABIĆ 8-LETNIEGO SYNA PODCZAS SNU

W dniu 11 marca 2022 roku, w godzinach wczesno – rannych, doszło do zdarzenia, w przebiegu którego mieszkanka jednej z miejscowości położonych w okolicach Miłakowa, posługując się niebezpiecznym narzędziem usiłowała pozbawić życia swojego 8 – letniego syna.

Z dokonanych do chwili obecnej wstępnych ustaleń wynika, że w dniu 11 marca 2022 roku, we wczesnych godzinach rannych pokrzywdzony 8 – letni chłopiec wybudzony został ze snu na skutek odczuwanego przez siebie bólu szyi. Kiedy pokrzywdzony otworzył oczy to ujrzał nad sobą swoją matkę, która w tym czasie zadawała mu ciosy w okolice szyi. W związku z tym małoletni pokrzywdzony zaczął krzyczeć i ostatecznie udało mu się odepchnąć od siebie atakującą go matkę i uciec do innej części domu, gdzie uzyskał pomoc ze strony zamieszkujących tam innych domowników. W tym czasie matka pokrzywdzonego chłopca biegła za nim, a następnie wybiegła z domu.

W późniejszym czasie została ona odnaleziona w pobliżu domu przez swojego męża z obrażeniami ciała zlokalizowanymi w okolicach nadgarstków. W związku z zaistniałym zdarzeniem niezbędne czynności procesowe, na jego miejscu wykonane zostały przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostródzie Ośrodka Zamiejscowego z siedzibą Morągu przy udziale w nich funkcjonariuszy Policji. W trakcie prowadzonych w przedmiotowej sprawie czynności dokonane zostało zatrzymanie sprawczyni zaistniałego zdarzenia, której stan wymagał jednak udzielenia jej stosownej pomocy lekarskiej. W chwili obecnej podejmowane są w przedmiotowej sprawie działania zmierzające do ustalenia oraz wyjaśnienia motywów i pobudek, którymi kierowała się ustalona sprawczyni podejmując opisane wyżej działanie charakteryzujące się znacznym stopniem społecznego niebezpieczeństwa.

W trakcie wykonywanych w przedmiotowej sprawie czynności procesowych dokonano zabezpieczenia narzędzia, którym posługiwała się sprawczyni zdarzenia. Ponadto prokurator dokonał zabezpieczenia do dalszych badań obszernego materiału biologicznego od zatrzymanej sprawczyni zaistniałego zdarzenia. Jednocześnie wskazać należy, że pokrzywdzony w sprawie chłopiec przewieziony został Karetką Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, gdzie wykonany został u niego zabieg operacyjny i aktualnie jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Na obecnym etapie prowadzonego we wskazanej wyżej sprawie postępowania przygotowawczego podejmowane są czynności zmierzające do pełnego wyjaśnienia jej okoliczności faktycznych.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Elblągu

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.