MIŁOMŁYN BĘDZIE MIAŁ NOWĄ PLAŻE I TRASĘ LECZENIA SPACEROWEGO

Burmistrz Stanisław Siwkowski podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. Urządzenie odcinka plaży oraz trasy leczenia spacerowego w Miłomłynie. 

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wsparł przedsięwzięcie kwotą 826.456,91 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Całość kosztować będzie 972.302,25 zł.

Projekt obejmuje utworzenie na nasypie dawnych torów kolejowych usypanym w poprzek Jeziora Ilińskiego trasy leczenia spacerowego do terenoterapii o nawierzchni żwirowo-mineralnej wraz z parkingiem, ławkami, oświetleniem i 6 pomostami. Planuje się również urządzenie odcinka plaży wraz z urządzeniami do lecznictwa uzdrowiskowego, w tym siłownią plenerową, boiskiem do gry w siatkówkę plażową oraz placem zabaw. Plaża będzie ogrodzona, wyposażona w oświetlenie solarne, parking, przebieralnię, miejsce na ognisko, altanę, stojaki na rowery, kosze, ławki i tablicę informacyjną. Roboty dotyczyć będą również budowy ciągu pieszo-jezdnego o nawierzchni żwirowo-mineralnej do plaży, poszerzenia plaży z nawiezieniem piasku, wykonania schodów z funkcją ławek, wymiany nawierzchni na pomoście przy plaży oraz rekultywacji trawników i nowego nasadzenia.

Obecnie planowany jest wybór wykonawcy robót w ramach przetargu nieograniczonego. Urządzenie odcinka plaży to kolejna inwestycja w publiczną infrastrukturę w kierunku uzyskania statusu uzdrowiska. Miłomłyn posiada już status ochrony uzdrowiskowej. Dotychczas samorząd pozyskał prawie 470 tys. złotych na budowę leśnego parku uzdrowiskowego w Miłomłynie, która ma się rozpocząć w 2019 r. Na terenie objętym strefą A ochrony uzdrowiskowej w pobliżu Jeziora Ilińskiego powstaną ciągi piesze, pieszo-rowerowe oraz zespoły terapeutyczne. Dodatkowo teren wyposażony zostanie w drogowskazy turystyczne, mapy i tablice informacyjne, wiaty inhalacyjne, zadaszenia ze stołami i ławkami, miejsce grillowania oraz stojaki na rowery. Przy wjeździe na teren lasu ochronnego wybudowany zostanie parking samochodowy dla 10 pojazdów. Inwestycja kosztować będzie łącznie 557.935,00 zł. Na plaży stanie m.in. siłownia plenerowa i plac zabaw.

Źródło: Gazeta Ostródzka

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.