MIŁOMŁYN: OLSZTYŃSCY POLICJANCI UDZIELILI POMOCY KIEROWCY

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu jadąc drogą ekspresową w pobliżu m. Miłomłyn zauważyli stojące w poprzek drogi auto, z którego wydobywał się dym. Policjanci zareagowali natychmiast – udzielili pomocy przedmedycznej uczestnikom i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawcą kolizji okazał się 22-letni kierujący volkswagenem, który został już ukarany surowym mandatem.

W ubiegły czwartek (28.07.2022) funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie jadąc S 7 na wysokości m. Miłomłyn zauważyli stojący w poprzek drogi uszkodzony pojazd, z którego wydobywał się dym. Kierujący znajdował się poza pojazdem, a kilkadziesiąt metrów dalej kolejne uszkodzone auto. Sytuacja była groźna, ponieważ zdarzenie miało miejsce na drodze ekspresowej o dużym natężeniu ruchu i w każdej chwili mogło dojść do kolejnego zdarzenia drogowego. Policjanci zareagowali natychmiast – użyli nieoznakowanego radiowozu do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzielili pomocy przedmedycznej jego uczestnikom.

 

Po chwili na miejscu pojawiły się służby, w tym policyjny patrol z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 22-letni kierujący osobowym volkswagenem nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył osobowego peugeota. Ostatecznie uczestnicy zdarzenia nie wymagali hospitalizacji. 22-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych. Na jego konto wpłynie także 6 punktów karnych.

 

źródło: (aj)KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.