MOBILNY STERYLKOBUS POMÓGŁ JUŻ PONAD 500 ZWIERZĘTOM

W dniach 23 i 24 września 2023 roku przeprowadzono ostatnie w tym roku akcje mobilnej sterylizacji.

23 września przeprowadzono sterylizację na na terenie gminy Lidzbark. Akcja w tej gminie została sfinansowana z budżetu gminy Lidzbark i dotacji pozyskanej w budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie w ramach projektu „ Podaj łapę”.
W ciągu pracowitego dnia akcji wysterylizowano 39 zwierząt:
7 suczek,
-11 psów,
-12 kocic,
– 9 kocurów.
Zaczipowano 33 zwierzęta.
Jedna suczka zgłoszona na zabieg była w ciąży, jeden pies i jedna kotka miały pchły. Jeden z psów okazał się wnętrem, a jeszcze inny miał guz na łokciu.
W dniu 24 września 2023 roku sezon zakończono w Gminie Dąbrówno. Akcja była możliwa dzięki funduszom przeznaczonym z budżetu Gminy Dąbrówno.
Zabiegi sterylizacji wykonano 34 zwierzętom:
– 12 suczkom,
– 5 psom,
– 10 kocicom,
– 7 kocurom.
Tym razem zaczipowano i wpisano do rejestru zwierząt oznakowanych elektronicznie 34 zwierzęta. U 5 kotów i 2 suk wykryto pchły. Jedna suczka i dwie kocice były ciężarne, a jedna suczka miała przepuklinę pępkową.
Sezon mobilnych sterylizacji dał efekt w postaci 234 wysterylizowanych i 166 zaczipowanych i wpisanych do rejestru zwierząt oznakowanych elektronicznie psów i kotów.
Łącznie od 2020 roku, kiedy to ruszył mobilny sterylkobus, na jego pokładzie zabiegom zostało poddanych 879 zwierząt, a zaczipowanych 526. Wśród psów i kotów zgłoszonych na akcje były zwierzęta, którym zabieg uratował lub zdecydowanie poprawił komfort życia: z ropomaciczem, guzami na listwach mlecznych, ropniami, przepuklinami, ze śrutem w ciele.
STERYLKOBUD DZIAŁA PRZY STOWARZYSZENIU „STRAŻ OCHRONY PRZYRODY I PRAW ZWIERZĄT”

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.