MORĄG: DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

21 mają w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Światowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością odbył się w parku miejskim w Morągu happening „Każdy inny wszyscy równi” zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Morągu.

 

Zainicjował go pochód ulicami miasta osób z niepełnosprawnością, na czele którego stanął burmistrz miasta Tomasz Orłowski wraz z prezes TPD Krystyną Sałak, następnie w amfiteatrze miejskim można było wziąć udział w różnych formach integracji, między innymi w grze terenowej, tworzeniu plakatów, nauki poruszania się na wózku, z laską dla osób niewidomych, budowanie muru z hasłami, które stanowią bariery w codziennym życiu osób z niepełnosprawnością.

 

Występowali uczestnicy placówek prowadzonych przez TPD, którzy na co dzień otrzymują wsparcie w czterech placówkach na terenie czterech gmin powiatu ostródzkiego. W imprezie wzięli udział wolontariusze i młodzież z gminnych i powiatowych szkół podstawowych i średnich oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Szymanowie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.