MORĄG: PODCZAS FINAŁU WOŚP UDAŁO SIĘ ZEBRAĆ 51 872,82 ZŁ

Morąg także czynnie uczestniczył w pomocy dla WOŚP.

W niedzielę 13 stycznia 2019 r. odbył się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zarejestrowani w sztabie Morąskiego Domu Kultury kwestowali na terenie miasta i gminy Morąg oraz w gminie Małdyty. Tegorocznej akcji towarzyszyło hasło „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Środki zebrane podczas tego finału przeznaczone będą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Szefem morąskiego sztabu jak co roku była Beata Cetkowska.

Podczas niedzielnej kwesty nie zabrakło koncertów, występów oraz licytacji różnych przedmiotów przekazanych specjalnie na ten cel. Program był różnorodny. Imprezę rozpoczął taniec „Śnieżynek” w wykonaniu 3 i 4 latków z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Morągu. Nie mogło także zabraknąć występów dzieci z morąskich przedszkoli, które co roku łączą się z morąskim sztabem, aby swoimi talentami wesprzeć Orkiestrę. Jedyneczkę reprezentowała grupa „Motylki” i „Smerfy”. Z Przedszkola nr 2 wystąpiły grupy: „Kubusie Puchatki”, „Krasnale Hałabały” i „Plastusie”. Z kolei Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” do udziału wystawiło grupy: „Słonka”, „Ekoludki” i Marysię Kieszkowską. Każda grupa wraz ze swoimi paniami przygotowała część artystyczną. Dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały. Na scenie rozbrzmiewały także polskie kolędy i pastorałki, wykonane w mistrzowski sposób przez Chór Seniora „Morążanie” z MDK i Chór szkolny „Camerata” ze SP nr 4. W programie chóru szkolnego jak i solistek chóru (Wiktorii Kaczyńskiej i Marty Sochy) znalazły się również utwory rozrywkowe. Koło teatralne z MDK przedstawiło spektakl pt. „Pajęczyna”.

Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji w wykonaniu instruktorów Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża w Morągu. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może uratować życie. Wystąpili także soliści z Morąskiego Domu Kultury: Martyna Radomska i Jan Paczkowski. Wokalnie zaprezentowały się również Zosia Żydonik ze SP nr 1 oraz Zosia Sadowska, instrumentalnie: Jerzy Sadowski, wokalnie i instrumentalnie: Wiktoria Brzezińska z MDK. Po południu scenę zdominował taniec. Z MDK wystąpili: sekcja gimnastyki artystycznej, sekcja tańca breakdance oraz dzieci i młodzież ze Studia Tańca „Hipnotic” (grupy: „Magic Kids”, „Creazy Girls” i Akademia Roztańczonych Dzieci). Taniec nowoczesny wykonali również uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Z UTW wystąpiła grupa „Babie Lato” prezentując dwa tańce: polkę i taniec słowiański. Bogatą ofertę różnych stylów tańca towarzyskiego zaprezentowały dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca „U Mirka”. Podczas Finału na rzecz WOŚP odbył się pokaz Taekwondo, tradycyjnej koreańskiej sztuki walki z udziałem zawodników UKS „Viktoria” Morąg.

Publiczność obejrzała program artystyczno-kabaretowy pt. „Nasze Przedszkole jest najlepsze”, który przedstawiła grupa wokalno-muzyczna „Biesiadki” z UTW. Zwieńczeniem imprezy był nastrojowy koncert Julii Vikman i Andreja Vasylieva. Między występami odbywały się licytacje. W tym dniu przed wejściem do MDK oraz w holu kina zorganizowana została moc atrakcji tj. tarcza do darta z możliwością oddania celnych rzutów, turniej szachowy i warcabowy, kiermasz gadżetów, stoisko firmy „Oriflame”, kiermasz książek podarowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Panie ze świetlicy wiejskiej Żabi Róg – Fabryka przygotowały kiermasz pysznych ciast. Przez cały dzień odbywała się akcja fundacji DKMS: „Dzień Dawcy Szpiku”. Mieszkańcy mogli również przebadać poziom cukru i ciśnienia dzięki zaangażowaniu Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków – Koła Miejsko-Gminnego w Morągu. Przed wejściem do MDK stanęła wojskowa kuchnia polowa słynąca ze smacznych potraw. Kuchnię obsługiwali wolontariusze z morąskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportów Towarzyskich i Rekreacji „Morąg Aktywnie”. Była gorąca grochówka i przysmaki z grila. Odbyły się też turnieje w darta i bilarda. Od rana w parku miejskim w Morągu odbywała się VI edycja biegu „Przebiegnij kilometr, zdobądź złotówkę” zorganizowanego przez Morąskie Stowarzyszenie Biegowe „Finisz Morąg”. Każda osoba za pokonanie 1 km zdobyła 1 zł, która zasiliła konto WOŚP. Anonimowy sponsor biegu przekazał na rzecz Orkiestry 2.000 zł.

Uczestnicy biegu przebyli łącznie 1014 kilometrów. Świetlice wiejskie administrowane przez MDK tj. Królewo, Żabi Róg – Fabryka, Słonecznik zorganizowały zbiórkę pieniędzy przez zarejestrowanych w sztabie wolontariuszy oraz moc atrakcji towarzyszących. Pieniądze zbierali również wolontariusze na terenie świetlicy wiejskiej w Zawrotach.

Podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać 51.872,82 zł

Źródło: MDK Morąg

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.