15 LECIE STOWARZYSZENIA OSTRÓDZKICH „AMAZONEK”

W piątek 4 listopada uczniowie Gimnazjum nr. 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie, zostali zaproszeni na jubileusz 15-lecia Ostródzkiego Stowarzyszenia Amazonek.

Poproszono ich, by w ramach współpracy ze szkołą uczniowie wsparli  uroczystość przygotowując program artystyczny, który umili czas zaproszonym gościom. A tych było wielu. Jako, że wieloletnie działania zrzeszonych w Stowarzyszeniu Pań związane z profilaktyką nowotworów są nie do przecenienia, impreza jubileuszowa spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony władz miasta, powiatu, gminy oraz innych zaproszonych gości. Obecny był również marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, który od lat wspiera działania naszych Ostródzkich Amazonek.

Uroczystego rozpoczęcia jubileuszowej imprezy dokonała prezes ogniska p. Ewa Wawrzonkowska, która z sentymentem, w ciepły sposób podsumowała wspólną pracę, dobre i gorsze chwile, które były wspólnym udziałem kobiet zrzeszonych w Klubie na przełomie tych 15 lat. Z nutą wzruszenia wszyscy obecni odśpiewali Hymn Amazonek, by następnie wysłuchać wystąpień zaproszonych gości, którzy jednym głosem dali do zrozumienia obecnym gościom, że są pod ogromnym wrażeniem pracy i zaangażowania Pań z Klubu Amazonek. Ich działania są niezwykle ważne zarówno dla społeczności ostródzkiej, jak również stanowią swoisty element terapii dla jego członkiń. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia dla szczególnie zasłużonych Amazonek, wysłuchano prelekcji dr Artura Piktela nt. profilaktyki nowotworów piersi oraz rozstrzygnięto plastyczny konkurs profilaktyczny, który był adresowany do uczniów ostródzkich szkół. W dalszej kolejności swój program artystyczny przygotowany pod „bacznym okiem” pani Iwony Ciunelis i Joanny Jasińskiej przedstawili uczniowie naszego gimnazjum. Była to scenka „O kobietach” na przykładzie utworów Aleksandra Fredry wsparta piosenkami Danuty Rinn, Alicji Majewskiej i Renaty Przemyk. Uczniowie: Dominika Machnik, Jakub Kasza, Oskar Ferens, Kajtek Florczak, Agnieszka Marchlewska, Nikola Laborowska, Kasia Turulska oraz Oliwia Mówińska wykazali się dużym kunsztem aktorskim, przez co program bardzo się podobał. Koniec części oficjalnej umilił ogromy tort dedykowany wszystkim Amazonkom.

My ze swej strony życzymy im z okazji ich jubileuszu dużo optymizmu i zdrowia!

Joanna Jasińska

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.