AWANSE W LOKALNEJ OŚWIACIE

Starosta Ostródzki, 11 września br. wręczył w obecności Zarządu Powiatu w Ostródzie akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego nauczycielom, którzy w dniach 9 i 10 sierpnia br. zdali w Starostwie Powiatowym w Ostródzie egzaminy na kolejny stopień nauczycielskiego awansu. Awansowani nauczyciele w obecności Zarządu Powiatu w Ostródzie złożyli uroczyste ślubowanie.

Aby zdać egzamin na stopień nauczyciela mianowanego, nauczyciele musieli zaprezentować przed Komisją Egzaminacyjną swój dotychczasowy dorobek zawodowy, wykazać się wiedzą i umiejętnościami pedagogicznymi oraz znajomością narzędzi multimedialnych, a także celnie odpowiedzieć na pytania ekspertów z zakresu określonych wymogów związanych z zawodem nauczyciela.

Awans na stopień nauczyciela mianowanego wiąże się z wyższym (ustawowo określonym) wynagrodzeniem, uzyskaniem bardziej stabilnej formy zatrudnienia poprzez mianowanie oraz otwiera ścieżkę dalszego awansu na stopień nauczyciela dyplomowanego.

Naszym 17 nowym nauczycielom mianowanym składamy serdeczne gratulacje i życzymy sukcesów w trudnej pracy pedagogicznej oraz satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Źródło informacji/fot.: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.