BAŻYNIAK: VI FESTIWAL NAUKI – DZIEŃ OTWARTY DLA UCZELNI

W tym roku swoją obecnością wydarzenie wsparli przedstawiciele ośmiu uczelni wyższych: Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Gdańsk, Uniwersytet Warszawski oraz Studium Technik Dentystycznych w Płocku.

Pracownicy naukowi i studenci prowadzili zajęcia z młodzieżą naszego liceum w różnych formach: warsztatowych, wykładu czy pokazu. Zajęcia te w miarę możliwości były dopasowane do realizowanych rozszerzeń, co stwarzało możliwość poszerzenia swojej wiedzy z określonych dziedzin nauki. Uczniowie mogli przez chwilę poczuć się już jak studenci, a przecież właśnie bycie studentem jest aspiracją naszych przyszłych absolwentów.


Wybór kierunku studiów to bardo trudna decyzja i pierwszy krok w dorosłe życie. Od podjętej przez uczniów decyzji zależy w dużej mierze przyszłość na gruncie zawodowym. W jaki sposób wybrać kierunek studiów, który będzie interesujący i jednocześnie zapewni im zatrudnienie po opuszczeniu murów akademickich? Odpowiedź na te pytania nie jest prosta. Wartościowa informacja jest kluczem do sukcesu – ich sukcesu. Ten dzień umożliwił wszystkim poznanie oferty edukacyjnej wszystkich obecnych uczelni, przybliżenie różnych kierunków kształcenia oraz dalszych perspektyw rozwoju i pracy.


W tym roku Festiwal Nauki został wzbogacony o profilaktyczne spotkania o tematyce „Handel ludźmi” z przedstawicielem Fundacji LaStrada z Warszawy.
Mamy nadzieje, że takie spotkania „na żywo” z uczelniami pomoże naszym licealistom w znalezieniu własnej ścieżki, ułatwi zaplanowanie dalszej drogi kształcenia i zmotywuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Organizatorzy: Jolanta Demczuk i Wioletta Ewartowska

LO nr 1 w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.