BEZPIECZEŃSTWO W SIECI TEMATEM SPOTKANIA POLICJI Z UCZNIAMI SP 5 W OSTRÓDZIE

O tym, w jaki sposób korzystać z Internetu, by nie narazić się na nieprzyjemne sytuacje, rozmawiał policjant na spotkaniu z uczniami najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie. Padło wiele ciekawych pytań. Niestety okazało się również, że część z uczniów miała już styczność z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami.
Policjant, który uczestniczył we wczorajszym spotkaniu tłumaczył uczniom SP 5, na jakie zagrożenia można natrafić w sieci. Spotkanie miało na celu głównie zapoznanie uczniów z problemem tzw. cyberprzemocy. Tam właśnie bardzo często mogą spotkać się z różnymi niebezpiecznymi sytuacjami.
Uczulono uczniów na co powinni zwrócić uwagę serfując po „sieci”. Opowiadano takżę, z jakimi sprawami funkcjonariusze najczęściej mają do czynienia podczas swojej pracy. Tłumaczono, jakich treści zamieszczać nie wolno, gdyż mogą spowodować przykre konsekwencje.
Spotkanie, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie pokazało, że część z nich ma już negatywne doświadczenia związane z korzystaniem z Internetu. Edukacja w tym zakresie okazuje się więc bardzo potrzebna.

KPP Ostróda

pol

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.