DNI OTWARTE W „MAM TALENT” W WAŁDOWIE/OSTRÓDZIE

W dniach 7-10 marca 2017 rodzice i dzieci, które nie uczęszczają na co dzień do przedszkola, mogły korzystać z atrakcji, jakie przygotowała placówka „Mam Talent”.

Wszystko za sprawą Dni Otwartych oraz bogatego programu edukacyjno – rozrywkowego. Program kierowany był przede wszystkim do najmłodszych oraz ich opiekunów. Każdy mógł przyjść, zobaczyć jak funkcjonuje przedszkole, zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz uczestniczyć w ciekawych zajęciach.

W pierwszym dniu placówkę odwiedził teatr Korzunowiczów z przedstawieniem „Bajdurka”, zaś później odbyły się warsztaty plastyczne. Młodzi odbiorcy z zaciekawieniem śledzili losy głównych bohaterów teatrzyku. Drugi dzień obfitował w zajęcia muzyczno – ruchowe, dydaktyczne i malarskie. Gościem specjalnym była grupa animacyjna „Malu i Pan Wąsik”, która przy akompaniamencie gitary wspaniale zintegrowała dzieci z wszystkich grup wiekowych.  Trzecie spotkanie było równie fascynujące co zaskakujące. Dzieci miały możliwość grania na afrykańskich bębnach djembe, rozwijając tym samym koordynację ruchową oraz poznając instrumenty pochodzące z Afryki.  Miłą niespodzianką dla maluchów okazał się Artur Kuriata – lokalny tancerz, którego mogliśmy podziwiać na szklanym ekranie dzięki programowi You Can Dance. Poprowadził on warsztaty taneczne, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzieci szybko nauczyły się podstawowych kroków. Ostatni dzień minął w stylu wschodnich sztuk walk. Artur Małż oraz złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Natalia Stachowicz zaprezentowali podstawowe techniki Kyokushin Karate.

Wszystkie zajęcia odbywały się bezpłatnie a uczestniczyć w nich mógł każdy. Bogaty wachlarz warsztatów oraz ciekawe osobowości zachęciły rodziców i dzieci do czynnego uczestnictwa w zajęciach.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.