DZIEŃ BABCI I DZIADKA W MAŁEJ CZWÓRCE (FOTO + VIDEO)

W piątek 13-ego w Szkole Podstawowej nr 4 w Morągu (tzw.mała czwórka) uczniowie klasy II B wspólnie z wychowawczynią Aliną Żurakowską gościli przyszywanych dziadków i babcie z Polskiego Związku Niewidomych koło w Morągu oraz Polskiego Związku Emerytów i Rencistów zarząd rejonowy w Morągu.

Uczniowie przygotowali dla seniorów wiele niespodzianek. Od słodkiego poczęstunku, kwiatów i laurek począwszy do recytacji poezji o dziadkach i wnuczkach oraz wykonania piosenki pt. Niech Nam Żyją Wszystkie Babcie i Dziadkowie.

Zaproszeni goście – seniorzy w zamian wykonali w świetnej aranżacji kostiumowej Rzepkę Juliana Tuwima. Mieli również okazję odpowiedzieć dzieciom na liczne pytania dotyczące dawnej edukacji, szkoły,wyglądu ucznia i innych,  nieraz zabawnych historyjek związanych ze szkołami, w których się uczyli.

Na koniec przybyli goście obdarzyli uczniów pani Aliny słodyczami.

Współpraca między PZN w Morągu oraz PZEiR oddział w Morągu a klasą prowadzoną przeze mnie trwa od 2013 roku natomiast przedstawienie Rzepka jest wystawiane po raz drugi przez seniorów dzieciom. Wspólnie przygotowaliśmy np. jasełka, a także Noc ze Świerszczem czyli czytanie dzieciom – powiedziała Alina Żurakowska, nauczycielka w SP nr 4 i wychowawczyni IIB.

Przemysław Kubiak

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.