DZIEŃ BABCI I DZIADKA ORAZ ZABAWA KARNAWAŁOWA W SZKOLE W BRZYDOWIE

Dzień Babci i Dziadka. Często uświadamiamy sobie, kim byli nasi dziadkowie dopiero wtedy, kiedy ich zabraknie. Kto potrafi tak kochać i rozpieszczać swoje wnuki jak oni. Na zawsze w pamięci pozostaje specyficzna atmosfera, jaka panowała w ich domu.

Aby podziękować swoim dziadkom za tę miłość, we wszystkich ostródzkich i podostródzkich przedszkolach odbyły się spotkania z okazji ich święta.

My udaliśmy się do Brzydowa, gdzie 20 stycznia przedszkolaki i uczniowie tutejszej szkoły podstawowej zaprosili swoje babcie i dziadków na spotkanie z okazji zbliżającego się ich święta.

dscn9932_wmNajmłodsi, jaki i trochę starsi uczniowie przygotowali programy artystyczne, podczas których m.in. przypomnieli seniorom ich dzieciństwo. Na twarzach babć i dziadków można było dostrzec dumę z występu wnuków, nieraz wybuchały salwy śmiechu, były także łzy wzruszenia. Dzieci nie zapomniały o prezentach dla swoich najbliższych, a po występach nadszedł czas na poczęstunek w „Kawiarence Babci i Dziadka”.

Podczas uroczystości wręczono dyplomy uczestnikom Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej „Olimpus”, w której uczniowie szkoły w Brzydowie p0d opieką nauczycielki Wioletty Ojrzyńskiej osiągnęli doskonałe wyniki. Najlepszy wynik uzyskał uczeń 4 klasy Jakub Żeberek, który zajął 44 miejsce na 1812 biorących udział uczniów klas czwartych. W klasach piątych w olimpiadzie brało udział 1687 uczniów, a ci ze szkoły w Brzydowie osiągnęli następujące wyniki: Patrycja Makrocka (61 miejsce), Wiktoria Grochowska (64 miejsce), Aleksander Gera (64 miejsce), Oskar Sezonienko (65 miejsce), Maria Sadowska (66 miejsce), Klaudia Rydel ( 67 miejsce), Daria Rydel (69 miejsce). W klasach szóstych w olimpiadzie wzięło udział 1604 uczniów, a ze szkoły w Brzydowie Mateusz Rybiński zajął 55 miejsce, Mariusz Gemski 61 miejsce, Sebastian Gemski 62 miejsce i Szymon Wójcik 62 miejsce.

Po uroczystościach związanych z Dniem Babci i Dziadka nadszedł czas na zabawę, czyli dyskotekę karnawałową. Uczestniczyli w niej nie tylko przedszkolaki i uczniowie, ale także babcie, dziadkowie, przybyli goście oraz nauczyciele. Niejeden ze starszych uczestników zawstydzał swoją werwą wnuków, jednak ci nie pozostawali dłużni. Koniec końców wszyscy świetnie się bawili w ostatnim dniu w szkole przed dwutygodniowymi feriami.

Wszyscy – babcie i dziadkowie wychodzili ze szkoły zadowoleni, a w niejednych oczach pojawiały się łzy wzruszenia.

My ze swojej strony życzymy wszystkim babciom i dziadkom wszystkiego najlepszego, dużo radości ze swoich wnuków i jeszcze wielu podobnych, wesołych spotkań.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.