DZIEŃ OTWARTY W ZSZ IM. SANDORA PETŐFI

W czwartek 11 maja Ekonomik zaprosił gimnazjalistów na Dzień Otwarty.  Szkołę odwiedziło około 470 uczniów z różnych gmin.

Uczniowie szkoły zaprezentowali wszystkie kierunki kształcenia oferowane od września tego roku, zapewnili gościom mnóstwo atrakcji i niespodzianek, między innymi: pokazy barmańskie i baristyczne, zajęcia z animacji czasu wolnego, pokazy chemiczne, pokaz musztry paradnej i samoobrony.

Gimnazjaliści mogli skosztować wielu potraw przygotowanych przez naszych uczniów, poznali ofertę kursów realizowanych w ramach projektów unijnych w szkole. Zespół Szkół Zawodowych im. S. Petőfi zaprasza młodzież chętną do nauki w technikum – zawód: hotelarz, handlowiec, ekonomista, spedytor, analityk, informatyk,  technik eksploatacji portów i terminali,  technik żywienia i usług gastronomicznych, technik obsługi turystycznej, technik żeglugi śródlądowej i liceum ogólnokształcącym – klasa policyjna i wojskowa oraz branżowej szkole I stopnia – zawód: cukiernik, kucharz.

Nowością jest technik żeglugi śródlądowej. Jest to wyjątkowa oferta edukacyjna. Wzięła się z inspiracji i potrzeb m. in. Żeglugi Ostródzko – Elbląskiej i Żeglugi Mazurskiej w Giżycku. Dla tego zawodu szkoła realizuje projekt o wartości ponad 420 tysięcy zł. dofinansowany z funduszy europejskich RPWM – dotyczy on zakupu specjalistycznego sprzętu technicznego i dydaktycznego. Sprzęt będzie służył do kształcenia zawodowego uczniów, którzy podejmą naukę w tym zawodzie.

Atrakcyjność Dnia Otwartego możliwa była dzięki ścisłej współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i instytucjami. Szkoła stara się przedstawiać taką ofertę, aby była ona zbieżna z obecnymi i przyszłymi potrzebami rynku pracy. Korzyści są oczywiście obopólne – firmy otrzymują wykwalifikowanych pracowników – Ekonomik profesjonalne wsparcie nauczania.

 

Tekst i foto: Maja Kurdziel

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.