DZIEŃ RODZINY W II B SP NR 4 W MORĄGU

W piątek (19.05.2017) w Szkole Podstawowej nr 4 uczniowie, rodzice oraz wychowawczyni klasy II b zorganizowali Dzień Rodziny.

W ramach spotkania odbyły się występy dzieci, gdzie można było posłuchać i zobaczyć w wykonaniu młodych aktorów takie wiersze jak Murzynek Bambo, Zosia Samosia, Stefek Burczymucha, Niewidzialna plastelina, Chory kotek, Koziołeczek, Zielona ciuchcia, Mama najlepsza na świecie, Mój tata.

W przerwie na uczestników Dnia Rodziny czekał słodki poczęstunek oraz zabawy z kolorowymi balonami do modelowania pod czujnym okiem i z pomocą pani z Klubu Malucha Smoczek w Morągu.

Po przerwie ku ogromnemu zaskoczeniu dzieci, rodzice wraz z wychowawczynią II b Aliną Żurakowską i nauczycielem biblioteki Magdaleną Łoszkowską  odegrali przedstawienie Lokomotywa. Radość dzieci była przeogromna, zarówno ze wspaniałej charakteryzacji dorosłych jak i ich gry aktorskiej.

Jak nam powiedziała Alina Żurakowska, wychowawczyni II b oraz główna organizatorka spotkania: Dzisiaj w naszej szkole uczniowie II b wraz z rodzicami świętują Dzień Rodziny. Celem spotkania jest wspólne spędzenie czasu dzieci wraz z rodzicami. Świat, w którym obecnie żyjemy jest niezwykle zabiegany. Ludzie są bardzo zaabsorbowani pracą zawodową, rodzice nie mają wiele czasu, często chęci czy pomysłów na wspólną zabawę i rozrywkę z dziećmi. Stąd pomysł na zorganizowanie dzisiejszego dnia. Wspólne działania integrują zespół klasowy i rodziców. Nic tak nie łączy jak wspólnie spędzony czas.

Poza tym program, który przygotowaliśmy razem z dziećmi oraz rodzice dzieciom, nawiązuje do promocji czytelnictwa. Wspólnie z koleżanką  Magdaleną Łoszkowską realizujemy założenia naszej trzyletniej innowacji: „Książka –mój przyjaciel na całe życie”, w ramach której mamy wśród naszych uczniów zaszczepić zamiłowanie do literatury. Chcemy pokazać, że książka i spotkanie z poezją może być fajnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

 

 

Przemysław Kubiak

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.