EKONOMIK: „CUDOWNYCH RODZICÓW MAM” – WOLONTARIUSZE DZIECIOM I SENIOROM

Maj – to miesiąc,  w którym  świętujemy Dni Rodziny, Dzień Matki, tuż za nimi przebiera nogami pierwszy czerwca-  Dzień Dziecka.

Wolontariusze z Internatu ZSZ im. S. Petöfi przygotowali programy artystyczne, z którymi udali się do zaprzyjaźnionych środowisk, aby wspólnie uczcić Dni Rodziny. „ My wolontariusze uważamy, że jedną z największych mądrości jest nie bać się dawać innym małego dobra, dzielić się z innymi własnym sercem i wrażliwością”- tymi słowami 29 maja młodzież rozpoczęła swoje występy dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Ostródzie i Niepublicznego Przedszkola „Pod Dębami”. Wolontariusze wystawili dwie inscenizacje- bajkę o przyjaźni i bajkę o zgodzie.  Aktorzy wcielili się w postacie zwierząt, które w piękny i mądry sposób poznały, co to jest prawdziwa przyjaźń, na czym polega i jak ważna jest zgoda. Internacka Grupa Wokalna wzbogaciła uroczystość programem poetycko- wokalnym. Wspólnie zaśpiewano znane polskie piosenki o mamie i tacie. Wychowankowie internatu nie zapomnieli również o seniorach. 28 i 29 maja udali się do Domu Pomocy Społecznej w Molzie i Klubu Seniora Osiedle Drwęckie w Ostródzie ze wzniosłym programem z Okazji Dnia Matki i Ojca.

Wzruszenie seniorów było największym prezentem dla młodzieży. Wszystkie wizyty zakończyły się serdecznymi życzeniami spełnienia marzeń i zdrowia oraz wspólnym poczęstunkiem.  Wychowankowie przygotowali swoje występy pod opieką wychowawców internatu- A. Sposób, A. Kołodziejskiej i A. Odolińskiej oraz wychowawcy Środowiskowego Hufca Pracy- E. Szulc.

 

Tekst: Agnieszka Kołodziejska

Foto: A. Kołodziejska, A. Odolińska, E. Szulc, P. Pietrzak

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.