EKONOMIK: MŁODZIEŻ Z PASJĄ

Piękny jest człowiek robiący coś z pasjąKochaj to, co robisz i rób to, co kochasz.  Pasja jest kluczem otwierającym drzwi do radości i dostatku. David Cuschieri

Co roku w Internacie ZSZ im S. Petőfi w Ostródzie realizowany jest projekt „Młodzież z pasją”.  Prezentowane są umiejętności i zainteresowania wychowanków .

Zaprezentowanie swoich prac plastycznych często skrywanych w szufladzie, umiejętności wokalnych czy robótek na szydełku szerszej grupie młodzieży nie należy w dzisiejszym świecie do łatwych. Boimy się wszechobecnej krytyki, hejtu, wyśmiewania. To co wartościowe w nas pozostaje czasem głęboko zakopane i dostępne tylko nielicznym.

Dlatego też jesteśmy dumni z każdej osoby, która zdecyduje się pokazać cząstkę siebie.

Oto prace D. trochę mroczne, ale zarazem jakże ciekawe, precyzyjne.

D – o sobie:

Każdy z nas ma jakieś zajawki, coś czym się interesuje, czy lubi robić coś w wolnym czasie.

Jednym z moich ulubionych zajęć jest rysowanie. Lubię to, ponieważ tworząc, uwalniam głowę od niepotrzebnych myśli. Rysuję i maluję od kiedy pamiętam.

Od pewnego czasu interesuję się również grafiką komputerową. Jest to doskonała alternatywa dla markerów, kredek czy ołówka. Można korzystać z nieograniczonej palety barw. Wolę jednak szkicować na papierze, w końcu nic tak nie zastąpi skilla w dłoni 

Jeśli chodzi o styl moich prac, nie umiem go określić, nie rysuję w żaden sposób profesjonalnie, po prostu przenoszę na kartkę to co wpadnie mi do głowy. Czasami też zainspiruję się pracą kogoś z internetu. Uważam, że nie ma czegoś takiego jak talent, przynajmniej wrodzony. Jeśli ktoś dobrze rysuje, to znaczy, że na pewno poświęcił na to w praktyce wiele czasu.

Jedno pozostaje niezmienne: sztuka jest we wszystkim i dla wszystkich.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.