ERASMUS + „SMART COOK” W EKONOMIKU

Erasmus + „Smart Cook” w Ekonomiku.

W ramach realizowanego od października 2023 projektu Erasmus+ ”Smart Cook” w ostródzkim ZSZ im. S. Petöfi w dniach od 2 do 9 czerwca 2024 przebywała grupa uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w czeskim Vansdorf.

W projekcie bierze udział grupa uczniów z klas o profilu gastronomicznym z polskiej strony i informatycznym ze strony czeskiej. W trakcie tygodniowego spotkania uczniowie doskonali swoje umiejętności kulinarne i informatyczne. Wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez naszych lokalnych mistrzów: p. Jarosława Flisa i Koło Gospodyń Wiejskich Luba.

W trakcie wycieczki do zakładu OSI Poland Foodworks w Górce młodzież mogła zobaczyć jak wygląda nowoczesny proces produkcji popularnych burgerów.

W trakcie tego tygodnia goście z Czech mieli szansę doświadczyć uroków naszego miasta i regionu, zwiedzili olsztyńskie stare miasto, uczestniczyli w warsztatach na UWM, piekli legendarne toruńskie pierniki. Piątkowe popołudnie spędzili na ostródzkiej przystani nad jeziorem Drwęckim, gdzie mogli skorzystać ze sprzętu wodnego. 

Celem projektu jest podnoszenie umiejętności językowych ponieważ młodzież komunikuje się w języku angielskim oraz nabywanie nowych umiejętności kulinarnych i informatycznych. 

Opiekunami projektu ze strony polskiej są p. Monika Bunalska i p. Iwona Sikorska

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.