GRANICE PRAWA W SZKOLE W SAMBOROWIE

W Zespole Szkół w Samborowie odbyło się spotkanie w ramach działalności profilaktyczno-edukacyjnej prowadzonej przez Komendę Powiatową Policji w Ostródzie. Z młodzieżą spotkał się dzielnicowy oraz policjantka z wydziału do spraw nieletnich i patologii.

Podczas spotkania policjanci wyjaśniali kiedy zachowanie młodego człowieka może spowodować konflikt z prawem. Funkcjonariusze omówili zasady wynikające z kodeksu karnego oraz wykroczeń, a także tłumaczyli na czym polega postępowanie karne. Przestrzegano przed podejmowaniem nieprzemyślanych decyzji, które mogą dla młodego człowieka skończyć się przykrymi konsekwencjami oraz wyjaśniano, że normy prawne mają za zadanie przede wszystkim ochronę człowieka i jego dóbr przed bezprawnymi atakami. Z drugiej zaś strony podkreślano, że nieznajomość prawa nie zwalnia nas przed odpowiedzialności.

Policjanci przestrzegali również młodych ludzi przed korzystaniem z „atrakcyjnych ofert pracy” za granicą wyjaśniając, że wiele osób staje się w ten sposób ofiarami „handlu ludźmi”.

 

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.