INTERNAT DALEJ O NIEPODLEGŁOŚCI…

„Sławić wszystko, co polskie, kochać swój Naród, czcić Jego przeszłości i wierzyć w Jego przyszłość”- tymi słowami wielkiego Polaka Henryka Sienkiewicza rozpoczął się w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi kolejny tydzień radosnych obchodów Odzyskania Niepodległości.

Była rozrywka, atrakcje kulinarne oraz sporo wiedzy historycznej. Zorganizowano dla młodzieży warsztaty kulinarne pod hasłem „Niezapomniana kuchnia Warmii i Mazur- pieczenie rogali”. Wychowankowie pod czujnym okiem opiekunów sekcji gospodarczej poznali przepis na tradycyjne rogale, własnoręcznie wykonali wypieki oraz poczęstowali nimi swoich przyjaciół podczas kolejnej atrakcji, jaką był quiz wiedzy „ Co wiesz, a czego jeszcze nie wiesz o Polsce?”. Zabawa przeprowadzona była w formie konkursu wiedzy dla dwuosobowych drużyn. Nad jego poprawnością czuwało jury (złożone z wychowanków poszczególnych grup wychowawczych), które sprawdzało prace drużyn i wybrało zwycięzców.

Młodzież otrzymała nagrody przekazane przez Wydział Organizacyjny (ds. Informacji i Promocji Miasta) Urzędu Miasta Ostróda.

Tydzień zakończono rozrywkowo- dyskoteką… ale uwaga obowiązywały tylko polskie przeboje oraz biało- czerwony ubiór. Wychowankowie bawili się znakomicie. Już za tydzień kolejne atrakcje.

Tekst i foto: A.Kołodziejska

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.