IV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TWÓRCZOŚCI JACKA KACZMARSKIEGO

W dniu 16.03.2018 r. odbył się w Olsztynku IV Ogólnopolski Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Poziom festiwalu był bardzo wysoki i niezwykle wyrównany. Warto na początek przybliżyć postać Jacka Kaczmarskiego. Był on polskim poetą, piosenkarzem, kompozytorem i twórcą wielu tekstów piosenek. Znany był głównie dzięki piosenkom o tematyce historycznej, takim jak: Rejtan, Sen Katarzyny II czy Lekcja historii klasycznej, a także dzięki piosenkom społeczno-politycznym np. Mury, Nasza Klasa czy Obława.

W kategorii: Uczniowie szkół średnich i młodzież starsza, wygrała Sylwia Lewicka z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, która wykonała utwór „Kantyczka z lotu ptaka”. Drugie miejsce ex aequo zajęła Sandra Stadnik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie, a także Anna Góra reprezentująca Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Trzecie miejsce wyśpiewała Anaida Shahbazya z Bursy nr 4 przy Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie.


Reprezentantami Liceum Ogólnokształcącego Nr.I im J.Bażyńskiego w Ostródzie byli: Anna Góra z kl. II C1, Weronika Kuc z kl. I B oraz akompaniujący na pianinie Przemysław Biliński z kl. II B.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.