„JUŻ ZA PARĘ DNI, ZA DNI PARĘ…” – UROCZYSTE POŻEGNANIE MATURZYSTÓW I WYCHOWANKÓW KOŃCZĄCYCH SZKOŁĘ

20 kwietnia młodsza społeczność Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie pożegnała tegorocznych maturzystów oraz uczniów kończących szkołę zawodową.

Młodsi wychowankowie rozpoczęli uroczystość przywitaniem grona wychowawczego i młodzieży. Przygotowali dla swoich starszych kolegów i koleżanek humorystyczny skecz pt. „O dwóch takich, co chcieli skończyć szkołę”. Zabrzmiały też słowa piosenki pt.”Nic dwa razy” oraz „Ale to już było”.

 

Pojawiły się łzy i śmiech. Kolejnym punktem uroczystości było uhonorowanie przyszłych absolwentów, podziękowanie im za wspólnie spędzone lata. Młodzież otrzymała podkowy na szczęście, ostatnie symboliczne bony na posiłki nazwane „kartkami na życie” oraz ozdobne zakładki do książek z ich własnymi wizerunkami.

Zwieńczeniem całej uroczystości były wzniosłe słowa absolwentów skierowane do grona wychowawczego i młodszych wychowanków oraz kwiaty wręczone na ręce wychowawców, którzy nie ukrywali wzruszenia, gdy usłyszeli, że „Były to lata, które nauczyły nas wiele samodzielności, odpowiedzialności…”.

Emocje były duże ponieważ przez te kilka lat nawiązały się w tych murach wspaniałe przyjaźnie, miłości i działo się tu wiele łączących sytuacji. Wspólny poczęstunek był miłym akcentem, który zakończył uroczystość.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.