ŁUKTA. UCZNIOWIE WZIĘLI UDZIAŁ W ”PŁYWAJĄCYM” PROJEKCIE

Stowarzyszenie „Razem dla naszych dzieci” 30 listopada zakończyło realizację projektu „Pływaj po zdrowie”.  Wzięły w nim udział dwie piętnastoosobowe  grupy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukcie.

Pierwsza grupa, to uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, natomiast druga to gimnazjaliści. Celem działań projektowych było m. in. nabycie przez  uczestników umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania wadom postawy poprzez propagowanie zdrowego stylu życia, wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie zadaniem uczniów zamieszkałych w miejscowości,  która nie posiada krytej pływalni.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach nauki pływania, które odbywały się na krytej pływalni miejskiej w  Morągu „Morąska Perła”. Pod czujnym okiem pani instruktor Moniki Szkamruk usprawniali i doskonalili swoje umiejętności poruszania się w wodzie. Uczniowie szkoły podstawowej wzięli też udział w konkursie plastycznym dotyczącym zdrowego stylu życia, natomiast gimnazjaliści uczestniczyli w konkursie wiedzy o pływaniu.

Na zakończenie projektu odbyło się spotkanie wszystkich uczestników,  w którym wzięli udział również: Robert Malinowski – Wójt Gminy Łukta, Dyrekcja  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukcie, Anna Morenc-Sulewska,  Marta Drozdowska, rodzice uczniów. Uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszyscy delektowali się pysznymi ciastami, przygotowanymi przez rodziców uczniów.

źródło: lukta.com

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.