MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY

W Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbył się Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy pod nazwą „Razem dla Pokoju”.

W zawodach wystąpiło sześć zespołów z: Samborowa, Lipowa, Brzydowa, Szyldaka, Zwierzewa i Durąga. Celem spotkania oprócz zmagań sportowych było szerzenie wiedzy wśród uczniów na temat wartości pokoju na świecie, wskazanie obszarów i omówienie sytuacji na terenach dotkniętych długotrwałym konfliktem zbrojnym oraz zbiórka pieniędzy na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej w Jemenie.

Pierwszym etapem dzisiejszych zmagań była prezentacja informacji o wcześniej przydzielonym kraju w kolejności: Szyldak – Syria, Brzydowo – Ukraina, Zwierzewo – Neapol, Lipowo – Sudan Południowy, Samborowo – Nigeria, Durąg – Jemen. Zawodnicy obowiązkowo musieli wskazać położenie danego kraju, stolicę, walutę i religię. Ponadto każda drużyna za zadanie miała wykonać flagę otrzymanego państwa. Kolejnym punktem zmagań było podsumowanie zbiórki pieniędzy na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej w Jemenie. Przez 10 dni uczniowie w swoich placówkach prowadzili zbiórki na rzecz potrzebujących.

Zwieńczeniem spotkania były wyścigi rzędów. Zawodnicy ambitnie rywalizowali o jak najlepszy wynik w 10 konkurencjach, a te były dosyć nietypowe i trzeba było wykazać się niemałym sprytem. Skoki przez ławkę, skoki w workach, ubieranie choinki na czas, wykonanie łańcuchów papierowych na choinkę, rysowanie Świętego Mikołaja, układanie puzzli, slalom z piłką – to tylko niektóre konkurencje z jakimi przyszło się mierzyć. Po wspaniałej

zabawie i wielkich emocjach klasyfikacja przedstawiała się następująco:

🥇SP Samborowo
🥈SP Brzydowo
🥉SP Szyldak
4️⃣SP Zwierzewo
5️⃣SP Durąg
6️⃣SP Lipowo

Po zakończonej rywalizacji organizatorzy nagrodzili wszystkich uczestniczących atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. W tym dniu nie było przegranych, wszyscy okazali się zwycięzcami!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.