Przez trzy dni, od 18 do 20 maja, lidzbarski stadion był miejscem zmagań młodych piłkarzy z Polski i Rosji. To już piąta edycja turnieju organizowanego w Lidzbarku Warmińskim.
W turnieju wzięło udział szesnaście drużyn piłkarskich złożonych z chłopców i dziewczynek w wieku od jedenastu do czternastu lat: osiem dwunastoosobowych drużyn z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego oraz osiem dwunastoosobowych zespołów z Obwodu Kalinigradzkiego.
Oprócz sportowego charakteru imprezy duże znaczenie miała integracja z rówieśnikami mieszkającymi za granicą i pokazanie młodym ludziom, że pomimo dzielących różnic warto skupić się na tym, co nas łączy. Organizatorzy zapewnili młodym zawodnikom takie atrakcje jak Termy Warmińskie czy zwiedzenie zamku w Lidzbarku Warmińskim ze starówką.
W przekroju całego turnieju wśród dziewcząt zwyciężyły dziewczyny z ostródzkiego gimnazjum nr 2.
Poniżej wyniki meczów:
Gimnazjum nr 2 Ostróda – Bałtjunija Kaliningrad 3-1 (bramki: W.Henke, M. Olszewik x2)
Gimnazjum nr 2 Ostróda – Sparta Sycewice 5-0 (bramki: W. Henke, W. Stanowicka, D. Śledź, M. Olszewik x2)
Gimnazjum nr 2 Ostróda – May Centrum Młodzieżowe Forward 4-1 (bramki: W. Stanowicka, D. Śledź, M. Olszewik x2)
Końcowa klasyfikacja dziewczynki (2002-2003)
1. Gimnazjum nr 2 Ostróda
2. Sparta Sycewice
3. May Centrum Młodzieżowe Forward
4. Bałtjunija Kaliningrad
Najlepsza zawodniczką turnieju wybrana została Maria Olszewik z Gimnazjum nr 2 w Ostródzie
Najlepszym strzelec – Ralkova Emma – May Centrum Młodzieżowe Forward
Skład Gimnazjum nr 2 w Ostródzie: Klaudia Kleber, Bożena Głuszko, Maria Olszewik, Dominika Szeliga, Oliwia Fudala, Daria Wawrowska, Weronika Stanowicka, Patrycja Rogala, Martyna Napiórkowska, Dominika Śledź, Wiktoria Henke,
trener Piotr Oliwa, II trener Marcin Babalski, kierownik drużyny Michał Antochowski
Wyniki w pozostałych katergoriach:
Chłopcy (2002-2003)
1. Baltika Kaliningrad
2. Polonia Lidzbark I
3. Szkoła Sportowa nr 5 Kaliningrad
4. Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach
Najlepszy strzelec – Askirov Ruslan
Dziewczynki (2004-2005)
1. Eneria Olimpico Malbork
2. UKS Perły Olsztynek
3. Lokomotiw Kaliningrad
4. May – Centrum Młodzieżowe Forward
Chłopcy (2004-2005)
1. Baltica Kaliningrad
2. Szkoła Sportowa nr 5 w Kaliningrad
3. Szkoła Podstawowa nr 4 Słupsk
4. Polonia Lidzbark 2
Najlepszy strzelec – Bernst Stanislav (SS5 Kalinigrad)
Organizatorem turnieju była Gmina Miejska Lidzbark Warmiński wraz z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Tekst i zdjęcie: Gimnazjum nr 2 w Ostródzie