MŁODZIEŻ I JEJ PASJE – NOWY PROJEKT W INTERNACIE

Mówi się, że każdy człowiek rodzi się z jednym talentem. Czasem nie odkrywa go nigdy, lecz ten talent sprawia, iż wszyscy jesteśmy wyjątkowi”. Podążając za słowami Agnieszki Stefańskiej odkryty talent to wielki skarb.

W internacie ZSZ im. S. Petőfi rozpoczął się nowy projekt. Ma on na celu lepsze poznanie młodzieży, promujący i motywujący wychowanków do rozwijania swoich pasji oraz dzielenia się nimi ze społecznością internacką.

Szymon Szczepanek– wychowanek Internatu, tegoroczny maturzysta, przedstawił swoje prace. Jak sam mówi- jest samoukiem, inspiracji szuka w przyrodzie, anatomii człowieka i otaczającym świecie. Twierdzi, że surrealizm to nie jego styl, aczkolwiek bardzo lubi Salvadora Dali, a z polskich artystów Artura Grottgera. Posługuje się techniką stippling– czyli wykonuje rysunek samymi kropkami. Gotowe prace stały się inspiracją dla innych artystów. Szymon traktuje swoją pasję jako hobby, którym zajmuje wolne wieczory i chciałby dalej się rozwijać. W ramach wsparcia, kierownik internatu – Barbara Konstantynowicz wręczyła Szymonowi narzędzia, które pomogą mu tworzyć kolejne prace. Więcej prac Szymona można zobaczyć na portalach społecznościowych.

Tekst i foto: A. Kołodziejska, Sz. Szczepanek.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.