MŁODZIEŻ Z INTERNATU PRZY ZSZ IM. SANDORA PETÖFI W OSTRÓDZIE NA „POGODZIE 2016”

Internat Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie reprezentowała Grupa Wokalna w składzie: Malwina Krajewska, Urszula Niedźwiecka, Natalia Szulc oraz Paulina Jarosz.

Pogoda to znany od wielu lat Wojewódzki Festiwal Piosenki. W tym roku odbył się po raz XXIII 6 grudnia i zrzeszył jak zwykle internaty i bursy dla młodzieży z całego regionu Warmii i Mazur. Organizatorem Pogody 2016 była Bursa nr 3 w Olsztynie.

Celem tego konkursu jest upowszechnianie twórczości muzycznej młodzieży, aktywizacja twórczości amatorskiej, zachęcanie wychowanków do prezentowania swojej działalności oraz integracja międzyinternacka młodzieży.

Dziewczyny zaprezentowały dwie piosenki w kategorii „interpretacje”. Zadziwiły publiczność pierwszym utworem, do którego akompaniowały sobie za pomocą tekturowych kubeczków. Drugim utworem zachęciły wszystkich do zabawy.

Poziom festiwalu był bardzo wysoki i Internacka Grupa Wokalna znakomicie wpisała się w jego ramy. Dziewczyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz bogate doświadczenie obcowania ze sceną, jury oraz wymagającą warmińsko- mazurską publicznością. Atmosfera była bardzo serdeczna i pełna oklasków.

Internackie wokalistki wspierała wychowawczyni Agnieszka Kołodziejska, a podczas Festiwalu kibicowali im również koleżanki i koledzy z internatu.

 

Tekst i foto: Agnieszka Kołodziejska

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.