MŁODZIEŻ Z EKONOMIKA NA SPOTKANIU AUTORSKIM Z WALDEMAREM MIERZWĄ

26 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie odbyło się spotkanie autorskie oraz wykład historyczny pod tytułem „”Zrozumieć Mazury”. Tytuł wykładu był jednocześnie tytułem najnowszej książki W. Mierzwy. Młodzież z Internatu ZSZ im. S. Petőfi wzięła udział w tymże spotkaniu, które ucieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Waldemar Mierzwa to historyk, regionalista, publicysta, autor i wydawca mazurski, działacz społeczny i proekologiczny. W jego dorobku znajdują się książki poświęcone Mazurom oraz bitwie grunwaldzkiej, Krzyżakom i muzeom Warmii i Mazur. Jest pomysłodawcą wielu akcji społecznych- ponad 65 tysięcy osób wzięło udział w jego akcji „Przywróćmy malwy ogrodom Mazur i Warmii”. Za tę inicjatywę otrzymał Medal Polskiej Niezapominajki. W dniach 1 i 2 listopada każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób bierze udział w jego akcji „Zapalmy światełko Mazurom”, przywracającej naszej pamięci opuszczone cmentarze dawnych mieszkańców tej ziemi.

Podczas spotkania autor dał obszerny wykład na temat ostatnich 200 lat historii ziem mazurskich, ludności, języka, wojen, emigracji, znanych działaczy mazurskich nieżyjących oraz współczesnych. Była to dla młodzieży bardzo ciekawa lekcja lokalnego patriotyzmu, historii i zawiłych losów mieszkańców pięknych Mazur.

Tekst o foto: A. Kołodziejska

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.