MUNDUROWI Z PETOFIEGO NA OBOZIE SZKOLENIOWO-SPORTOWYM

Już po raz piąty klasy mundurowe z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie wyjechały na obóz szkoleniowo-sportowy do Garczyna. Od 20 do 29 maja uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych i zmagali się z własnymi słabościami.
21 maja na apelu wieczornym przy Mazurku Dąbrowskiego poczet flagowy wciągnął flagę Polski na maszt na czas trwania obozu. Każdy dzień rozpoczynał się zaprawą poranną (biegi, aerobik, gimnastyka, tabata), a kończył apelem wieczornym.
Klasy podzielone zostały na cztery plutony, które uczestniczyły według harmonogramu w zajęciach z żeglarstwa, kajakarstwa, wspinaczki, strzelectwa sportowego i dynamicznego, marszu rekruta, podchodów nocnych, musztry, paintballa oraz linowego toru przeszkód. W ramach zajęć rekreacyjnych uczniowie korzystali z rowerków wodnych, linowego mostu oraz Orlika.
W trakcie obozu odbyła się wycieczka do fabryki porcelany w Łubianej oraz ognisko integracyjne. Zwieńczeniem obozu były zawody strzeleckie, w ramach których rozegrano dwie konkurencje – strzelanie statyczne i strzelanie dynamiczne.
W strzelaniu statycznym pierwsze miejsce zdobyła Karolina Malinowska – kl. II LW, miejsce drugie i trzecie po dogrywce zdobyli kolejno Mateusz Sawka- kl. II LP i Denis Gęstwicki- kl. II LP.
Strzelanie dynamiczne rozegrano w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt najlepsza była Angelika Chuda- kl. II LW – I miejsce, Weronika Kasprzyk- kl. II LW – II miejsce, Anna Polak- kl. II LP- III miejsce. Wśród chłopców: Marcin Piątek- kl. II LP 0- I miejsce, Piotr Marchlewicz- kl. II LP- II miejsce i Szczeciński Sebastian- kl. II LW – III miejsce.
Obóz zakończył się uroczystym apelem z opuszczeniem i zdjęciem flagi państwowej i odśpiewaniem hymnu narodowego. Komendantem obozu był Jarosław Mańka, a opiekunami plutonów Małgorzata Kwacz, Andrzej Szpila i Ryszard Kwacz..

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.