OGÓLNIAK WPROWADZA KLASĘ LOTNICZĄ

W dniu dzisiejszym dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Ostródzie, Piotr Patejuk, podpisał w Olsztynie porozumienie o współpracy z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim.

Liceum Ogólnokształcące w Ostródzie starta się dążyć do zapewnienia jak najwyższej jakości kształcenia oraz oferowania uczniom dodatkowych, wartościowych zajęć. W roku szkolnym 2024/25 klasa I A zostanie objęta patronatem Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego. Uczniowie tej klasy będą mieli możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach na lotnisku w olsztyńskich Dajtkach, co pozwoli im poznać branżę lotniczą od wewnątrz.

Celem porozumienia jest wprowadzenie w kolejnych latach klasy lotniczej, opartej na profilu politechnicznym (matematyka, fizyka, język angielski). Szkoła pragnie dać swoim uczniom możliwość przystąpienia do egzaminów w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego oraz kontynuowania edukacji na kierunkach związanych z dynamicznie rozwijającą się branżą lotniczą.

Uczniowie objęci tą współpracą będą mieli również możliwość odbycia szkoleń szybowcowych i samolotowych na preferencyjnych warunkach. To wyjątkowa okazja, aby zdobyć cenne umiejętności i doświadczenie w lotnictwie.

Podpisanie tej umowy nie byłoby możliwe bez zaangażowania Jarosława Cherkowskiego, którego determinacja i wkład były kluczowe dla realizacji tego przedsięwzięcia.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 18. Rotariański Piknik Lotniczy na lotnisku w olsztyńskich Dajtkach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Cherkowskim, które odbędzie się pod budynkiem Aeroklubu w godzinach 11:00-11:20. Będzie to okazja, by poznać lotnisko od zaplecza i dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie oferuje nowa współpraca.

Liceum Ogólnokształcące w Ostródzie serdecznie zaprasza do rekrutacji do klasy I A już dziś! To wyjątkowa szansa na połączenie edukacji z pasją do lotnictwa.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.