OSTRÓDA: POLICJANCI ROZMAWIALI O CYBERPRZEMOCY Z UCZNIAMI W SP6

Ostródzka policjant uczestniczył w zebraniu rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 Ostródzie. Celem spotkania było uświadomienie rodzicom czym jest cyberprzemoc. Zebrani mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które może dotknąć każdego użytkownika Internetu i urządzeń mobilnych, w tym także dzieci.

Uczestniczący w spotkaniu rodzice dowiedzieli się, że cyberprzemoc może przejawiać się dręczeniem poprzez komunikatory internetowe, fora dyskusyjne, SMS-y, e-maile, udostępnianie zdjęć i filmów w Internecie bez zgody osób na nich występujących. Policjant tłumaczył rodzicom jak się chronić przed tą formą cyberprzemocy i jak na nią reagować. Omówił zagadnienia dotyczące najczęściej popełnianych przestępstw internetowych z udziałem nieletnich. Zwrócił uwagę rodziców na gry komputerowe, które w wielu przypadkach stanowią źródło przemocy i destrukcji nieletnich.

Podczas spotkania omówiono także zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjant zwrócił uwagę na fakt, że anonimowość w sieci, jest tylko pozorna. Przedstawił konsekwencje prawne wynikające z popełniania czynów zabronionych za pomocą mediów elektronicznych. Zwrócił się do rodziców o to, aby interesowali się tym, co robią ich pociechy przed komputerem i monitorowali czy dzieci nie mają dostępu do nieodpowiednich dla nich treści.

Źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.